Spotkanie z Ministrą ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Agnieszką Buczyńską. Zmiana godziny!

Ministra ds. Społeczeństwa Obywatelskiego, Przewodnicząca Komitetu ds. Pożytku Publicznego, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku w latach 2015-19 i absolwentka Instytutu Politologii UG Agnieszka Buczyńska odwiedzi Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. 

Pani Minister spotka się ze społecznością akademicką UG 15 stycznia (poniedziałek) o godz. 9:45 w auli S208 Wydziału Nauk Społecznych. Gościni Instytutu Politologii UG wygłosi wykład pt. Społeczeństwo obywatelskie - od partycypacji po stanowienie prawa.

Agnieszka Buczyńska - polska działaczka społeczna, socjolożka i polityk, specjalistka w zakresie społeczeństwa obywatelskiego, druga wiceprzewodnicząca i sekretarz generalna partii Polska 2050. Ukończyła m.in. studia licencjackie z Politologii na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 2008–14 wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku a w 2015-19 prezes tej instytucji. W wyborach parlamentarnych startowała z list Polski 2050 i uzyskała ponad 35 tys. głosów, czyli ponad 5,5 % wszystkich głosów oddanych w okręgu nr 25. W grudniu 2023 r. objęła stanowisko Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego w trzecim rządzie Donalda Tuska.

AB
oprac. MJ/ZP