Prof. Grzegorz Węgrzyn Zastępcą Przewodniczącego Rady Doskonałości Naukowej

Fot. Alan Stocki/UG

Prof. Grzegorz Węgrzyn został wybrany Zastępcą Przewodniczącego RDN podczas pierwszego posiedzenia plenarnego Rady Doskonałości Naukowej (RDN) w kadencji 2024-2027.

Prof. Grzegorz Węgrzyn pełnił funkcję Przewodniczącego RDN w pierwszej kadencji (2019-2023) po powołaniu na tę funkcję w 2019 roku przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. W grudniu 2023 roku Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek powołał na tę funkcję na kadencję 2024-2027 prof. Bronisława Sitka z Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Zgodnie z ustawą, Przewodniczącego RDN mianuje Minister spośród nowo wybranych członków RDN, natomiast zastępców przewodniczącego oraz sekretarza wybierają wszyscy członkowie RDN na posiedzeniu plenarnym.

Podczas wyborów dwóch zastępców przewodniczącego RDN prof. Grzegorz Węgrzyn uzyskał największą liczbę głosów. Drugim zastępcą przewodniczącego Rady Doskonałości Naukowej został wybrany prof. Marian Gorynia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zaś sekretarzem RDN prof. Mansur Rahnama-Hezavah z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Rada Doskonałości Naukowej ma na celu zapewnienie rozwoju kadry naukowej zgodnie z najwyższymi standardami jakości działalności naukowej wymaganymi do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.

Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy