Jak rozumieć RRSO, co to jest BIK i jak zbudować zdolność kredytową. Otwarte Wykłady Ekonomiczne

fot.

Czym jest zdolność kredytowa? Jak policzyć, czy stać nas na kredyt, dzięki któremu zrealizujemy marzenia? Czy przed podjęciem decyzji obciążającej znacznie nasz domowy budżet możemy sprawdzić, czy faktycznie nas na to stać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można będzie poznać już dziś, 16 stycznia, podczas Otwartych Wykładów Ekonomicznych.

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do udziału w kolejnym, ostatnim w edycji zimowej spotkaniu z cyklu Otwartych Wykładów Ekonomicznych - o kredytach i pożyczkach, a także o tym, jak rozumieć RRSO, co to jest BIK i jak zbudować zdolność kredytową opowie mgr Przemysław Wysiński z Zakładu Międzynarodowych Rynków Finansowych w Katedrze Biznesu Międzynarodowego na WE UG, który podczas wykładu pokaże, że warto przeliczyć swoje marzenia. Moderatorem spotkania będzie dr hab. Leszek Czerwonka, prof. UG.

Link do wykładu

Wykład odbędzie się 16 stycznia br. o godz. 17:30 i będzie ostatnim z zimowych wykładów VII edycji. Do tej pory z wydarzenia skorzystało już ponad 2500 osób, a prowadziło je już 40 wykładowców.

- Kolejna niezwykle ciekawa, letnia edycja Otwartych Wykładów Ekonomicznych jest właśnie przed nami! Wkrótce podamy dokładne informacje - mówi Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym WE dr Magdalena Markiewicz.

Wykłady popularnonaukowe o treści ekonomicznej, prowadzone online przez naukowców WE, mają na celu zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków, jak również pogłębienie wiedzy na temat zagadnień ekonomicznych, w tym pomoc w przygotowaniu do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Mogą stanowić także cenną pomoc dla nauczycieli i ciekawy materiał dla młodzieży.

Informacje w sprawie udziału w Otwartych Wykładach Ekonomicznych można uzyskać pod adresem mailowym: ekonomia@ug.edu.pl. Więcej o inicjatywie dowiemy się na stronie Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego OWE oraz na Facebooku Otwartych Wykładów Ekonomicznych.

EMW/Zespół Prasowy UG