UG zagra z WOŚP już po raz czwarty

Udział w kolegium rektorskim, pieczenie pizzy z dziekanem, spotkanie z mistrzem świata w piłce siatkowej czy rejs Oceanografem - zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi aukcjami przygotowanymi przez społeczność UG w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 r. Dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Społeczność Uniwersytetu Gdańskiego przygotowała z tej okazji aż 45 aukcji, których przedmioty można licytować za pośrednictwem Allegro do 31 stycznia. Poniżej prezentujemy opisy poszczególnych aukcji. Zapraszamy do licytowania!

DOP

Udział w Kolegium Rektorskim połączony ze zwiedzaniem Domu Opatów Pelplińskich wraz z Zespołem Rektorskim

Przedmiotem licytacji jest niepowtarzalna okazja udziału w specjalnym Kolegium Rektorskim, które odbędzie się w niedawno odrestaurowanym Domu Opatów Pelplińskich w Gdańsku przy ul. Elżbietańskiej 3.

Po Kolegium zwycięzca aukcji wraz z zaproszonymi przez niego gośćmi uda się na zwiedzanie Domu Opatów Pelplińskich pod przewodnictwem Zespołu Rektorskiego. Zwiedzający zabytkową kamienicę z 1612 roku zobaczą: przepiękne freski, zrekonstruowane rzeźbienia, nowoodkryte złocenia portalu oraz XVIII-wieczną wykonaną z żelaza latarnię, która oświetlała wnętrza Domu Opatów Pelplińskich ok. 300 lat temu.

Spotkanie zostanie zwieńczone przekazaniem na ręce zwycięzcy aukcji pamiątkowego podarunku od Zespołu Rektorskiego.

Dogodny termin spotkania zostanie ustalony przez stronę licytującą i wystawiającą po zamknięciu licytacji, ale nie później niż do końca maja 2024 roku.

Zwycięzca aukcji będzie mógł zaprosić na spotkanie 3 osoby towarzyszące.

Odwiedź piękne, klimatyczne wnętrza kamienicy przy ul. Elżbietańskiej, zanim zostaną one udostępnione dla wszystkich zwiedzających, i weź udział w debacie o przyszłości Uniwersytetu podczas Kolegium Rektorskiego. 

Zapraszamy do licytowania!

Pizza z Dziekanem

Przygotuj i zjedz pizzę z Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych UG!

Wylicytuj unikalną możliwość przygotowania pizzy wraz z Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych  prof. dr. hab. Michałem Harciarkiem oraz wspólnego delektowania się nią w miłej atmosferze!

W ramach aukcji:

- Spędzisz czas z Dziekanem WNS w bufecie Wydziału Nauk Społecznych „Foodie” na zagniataniu ciasta, dobieraniu dodatków, a następnie wypiekaniu przepysznej pizzy własnego autorstwa! 

- Po zakończeniu przygotowań zasiądziecie razem do stołu i rozmawiając na różne tematy podczas nieformalnej kolacji, będziecie się rozkoszować przygotowaną przez Was pizzą. Jest to idealna okazja, żeby poznać Dziekana w nieco luźniejszym kontekście.

Dokładny termin spotkania zostanie ustalony indywidualnie z Dziekanem, jednak nie później niż 30.06.2024 r. Przygotowywanie pizzy i kolacja odbędą się w godzinach późno popołudniowych, po godzinach pracy bufetu „Foodie”, żeby zapewnić kameralną atmosferę spotkania.

Pizzę z Dziekanem będzie przygotowywała jedna osoba, ale na obserwację przygotowań oraz wspólną kolację zwycięzca aukcji może zaprosić 3 osoby towarzyszące. Pizzy wystarczy dla wszystkich!

Nie przegap szansy na wylicytowanie wyjątkowej i twórczej kulinarnej przygody oraz rozsmakowanie się we włoskim klimacie gwarantowanym w tej licytacji.

Zapraszamy do licytowania!

1

Zagraj w szachy z Dziekanem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG!

Wylicytuj unikalną możliwość rozegrania partii szachów z Dziekanem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki prof. dr. hab. Piotrem Bojarskim w gabinecie Dziekana na Wydziale MFI UG.

W ramach aukcji:

 •  Spędzisz czas z Dziekanem MFI UG w jego osobistym gabinecie na Wydziale MFI. Zobaczysz z bliska, jak wygląda miejsce pracy Dziekana, który zarządza jednostką UG odpowiadającą za nauki ścisłe;
 • Podczas rozgrywki będziesz mieć okazję porozmawiać z Dziekanem na interesujące Cię tematy, a wszystko to w kameralnej atmosferze gabinetu Dziekana przy „kawie i ciastku”.

Dokładny termin spotkania zostanie ustalony indywidualnie z Dziekanem, jednak nie później niż 31.06.2024 r.

Nie przegap szansy na wylicytowanie wyjątkowej okazji do zwiedzenia gabinetu Dziekana, zmierzenia się z Dziekanem w rozgrywce szachowej i spędzenia czasu w towarzystwie najważniejszej osoby na Wydziale MFI UG.

Zapraszamy do licytowania!

1

Zagraj w „Splendor” z Prodziekanem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG!

W ramach aukcji spędzisz czas w towarzystwie Prodziekana Wydziału MFI UG dr. hab. Marcina Marciniaka, prof. UG w pubie Polufka, grając w grę planszową „Splendor”. Wspólnie z Prodziekanem i pozostałymi graczami wcielicie się w postacie renesansowych kupców, którzy walczą o zwycięstwo poprzez inwestowanie w kopalnie, udoskonalanie transportu oraz zatrudnianie najlepszych rzemieślników.

Podczas rozgrywki będziesz mieć okazję bliżej poznać Prodziekana, porozmawiać z nim na interesujące Cię tematy i oczywiście spróbować pokonać go w grze planszowej!

Zwycięzca licytacji może zabrać ze sobą 2 osoby towarzyszące, które dołączą do gry.

Dokładny termin spotkania zostanie ustalony indywidualnie z Prodziekanem, jednak nie później niż 31.06.2024 r.

Nie przegap szansy na wylicytowanie wyjątkowej okazji do świetnej zabawy w towarzystwie Prodziekana Wydziału MFI UG w nieformalnej atmosferze pubu „Polufka”.

Zapraszamy do licytowania!

1

Zagraj w „Boule” z Panią Prodziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG!

W ramach aukcji:

 • Możesz zmierzyć się sam lub w 2-osobowym zespole z Panią Prodziekan dr Barbarą Wolnik w „Boule” na terenie kampusu UG. Do zabawy możesz zaprosić 10 kibiców, którzy będą Cię dopingować.
 • Spędzisz czas w towarzystwie Pani Prodziekan Wydziału MFI UG dr Barbary Wolnik na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Podczas rozgrywki będziesz mieć okazję bliżej poznać Panią Prodziekan i porozmawiać z nią na interesujące Cię tematy.
 • Po zakończeniu gry Pani Prodziekan zaprosi wszystkich uczestników zabawy (włącznie z kibicami) do swojego gabinetu na kawę oraz sernik (bez rodzynek!), który sama na tę okazję upiecze.

Dokładny termin spotkania zostanie ustalony indywidualnie z Panią Prodziekan, jednak nie później niż do 15.06.2024 r.

Zwycięzca licytacji może wziąć ze sobą osobę towarzyszącą, która dołączy do gry. 

Nie przegap szansy na wylicytowanie wyjątkowej okazji do świetnej zabawy w towarzystwie Pani Prodziekan Wydziału MFI UG oraz skosztowania jej słynnego sernika bez rodzynek!

Zapraszamy do licytowania!

Spotkanie z Mistrzem Swiata Mariuszem Wlazlym

Spotkanie z Mistrzem Świata Mariuszem Wlazłym przy filiżance aromatycznej kawy 

Niniejsza aukcja to nie lada gratka dla każdej fanki i fana siatkówki, gdyż do wygrania jest wyjątkowe doświadczenie: spotkanie z reprezentantem Polski, podwójnym Mistrzem Świata w Siatkówce Mężczyzn - Mariuszem Wlazłym!

W przytulnej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z Mariuszem o jego drodze do sportowych sukcesów, o tajnikach gry w piłkę siatkową - treningach, meczach, zwycięstwach i porażkach - a także posłuchasz wspomnień z najważniejszych turniejów. To okazja, by poznać kulisy świata siatkówki z najlepszego źródła! Dodatkowo otrzymasz pamiątkę z autografem siatkarza.

Spotkanie ze sportowcem, które potrwa ok. 30 minut, odbędzie się w dogodnym dla obu stron terminie w Kawiarni „Książką i Kawą” na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Zbliż się do świata siatkówki jak nigdy dotąd! Zapraszamy do licytacji.

Mariusz Wlazły - Mistrz Świata w piłce siatkowej. W 2014 r., wraz z reprezentacją Polski, wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata oraz został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika (MVP), a także za najlepszego atakującego. W swojej karierze sportowej osiągnął wiele sukcesów klubowych i reprezentacyjnych. Laureat licznych nagród indywidualnych, uznany za najlepszego siatkarza i atakującego Ligii Mistrzów i Pucharu Polski. W 2022 r. został siatkarzem 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2014) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (2006). 

Od 2021 r. jest studentem psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, a od sezonu 2023/2024 koordynatorem przygotowania psychologicznego w Treflu Gdańsk. 

Bierze czynny udział w akcjach społeczno-charytatywnych, współpracuje m.in. z fundacjami „Herosi”, „Możesz” i „Dr. Clown”. Jest również prezesem własnej fundacji, powstałej z myślą o dzieciach, które chcą uprawiać sport. W 2016 r. otrzymał Medal Świętego Brata Alberta za wspieranie osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do licytowania!

pilka do siatkowki UG z podpisem Wlazlego

Piłka do siatkówki z autografem Mistrza Świata - Mariusza Wlazłego

Ten unikatowy egzemplarz piłki do siatkówki może być Twój!

Weź udział w licytacji i wygraj tę wyjątkową piłkę z autografem Mariusza Wlazłego - byłego siatkarza reprezentacji Polski, z którą zdobył tytuł Mistrza Świata, a aktualnie studenta Uniwersytetu Gdańskiego.

Ciesz się grą w siatkę z rodziną i przyjaciółmi! Dzięki tej piłce będzie ona jeszcze przyjemniejsza - kto wie, może nawet mistrzowska!

Zapraszamy do licytowania!

przejazdzka maluchem

Podróż w czasie, czyli przejażdżka 30-letnim „maluchem” po Kampusie Oliwa UG!

Jeśli wątpisz, że podróż w czasie jest możliwa, to nic bardziej mylnego!

Wylicytuj przejażdżkę po terenie i otoczeniu Kampusu Oliwa UG 30-letnim fiatem 126p, w 100% oryginalnym (z czarnymi blachami i oponami Stomil Olsztyn), a przekonasz się, że na chwilę dawne czasy powróciły. A jeśli posiadasz prawo jazdy, będziesz mógł poprowadzić „malucha” drogami wewnętrznymi Kampusu UG. Ponadto będziesz mieć możliwość zabrania ze sobą 2 dodatkowych osób oraz wykonania pamiątkowych zdjęć. Możliwe będzie także obejrzenie dokumentów i poradników do „malucha” z czasów jego produkcji. Doznania - przestronności miejsca oraz uroku pracy silnika - bezcenne. Zastrzeżenie - przejażdżka będzie mogła odbyć się w uzgodnionym terminie, ale w okresie wiosenno-letnim, gdyż obecnie „maluch” przebywa na zimowaniu.

Na przejażdżkę zabierze Cię geograf, zatrudniony w UG od ponad 30 lat i pracujący w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej. Podróżnik, miłośnik gór, Islandii, starych książek i jednego starego samochodu, będącego pamiątką rodzinną.

Weź udział w licytacji i poczuj motoryzacyjnego ducha dawnych lat!

Zapraszamy do licytowania!

warsztaty kaligrafii

Poznaj tajniki tworzenia kaligrafii chińskiej pod okiem nauczycielki Luo Ying w Instytucie Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego.

Kaligrafia chińska to tradycyjna sztuka niosąca w sobie mądrość i estetykę chińskiej kultury od tysięcy lat. Na wylicytowanych zajęciach poznasz pochodzenie i ewolucję chińskich znaków oraz spróbujesz wciągającej praktyki kaligrafii przy pomocy specjalnego pędzelka.

Długość spotkania przewidziana jest na 60 minut. Warsztaty skierowane są do grupy maksymalnie 8 osób i przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczestników.

Miejsce: sala 47 w Instytucie Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Jana Bażyńskiego 1A, 80-306 Gdańsk).

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, chińskim oraz polskim przy wsparciu tłumacza.

Luo Ying - nauczycielka języka chińskiego, od trzech lat uczy w Polsce, jest członkiem stowarzyszenia pisarzy chińskich.

Zapraszamy do licytowania!

weekend w Laczynie

Weekend pełen relaksu w Ośrodku Wypoczynkowym w Łączynie

Zapraszamy do licytowania weekendu pełnego odpoczynku i relaksu w Ośrodku Wypoczynkowym w Łączynie.

Aukcja dotyczy pobytu w przytulnym, 4-5 osobowym domku z kominkiem.

Do wyboru jeden z poniższych terminów pobytu:

- 10-12.05.2024 r.,

- 17-19.05.2024 r.,

- 7-9.06.2024 r.

Dodatkowym bonusem jest możliwość korzystania z kajaków i rowerków wodnych bez ograniczeń.

Do dyspozycji jest również zewnętrzny plac zabaw dla dzieci, bilard, tenis stołowy, siatka plażowa, miejsce na ognisko/grill.

Obiekt położony jest nad Jeziorem Raduńskim Dolnym, w leśnej otulinie.

To wyjątkowe miejsce na wyjątkowy odpoczynek - zapraszamy do licytacji.

Po wylicytowaniu prosimy o kontakt pod podany po licytacji numer telefonu. Uzgodnienie terminu przyjazdu 14 dni przed planowaną datą.

Zapraszamy do licytowania!

filcowy teatrzyk

Filcowany teatrzyk Uniwersyteckiego Przedszkola

Przenieś się w świat baśni z teatrzykiem wykonanym metodą filcowania na sucho! Metoda ta polega na łączeniu włókna wełnianego w zwartą masę za pomocą igły.

Przedmiotem licytacji jest teatrzyk stoliczkowy „O krasnalku i babuni”, który zawiera pięć postaci: babunię, krasnoludka, sowę, sikorkę oraz łasicę, umożliwiający swobodną zabawę tematyczną według scenariusza wymyślonego przez dziecko. Teatrzyk został wykonany przez dzieci i nauczycielki z Przedszkola Uniwersyteckiego w Gdańsku.

Zabawa w teatr wspiera zdobywanie umiejętności potrzebnych na kolejnych etapach rozwoju dziecka, jak np. wchodzenie w określone role, przyczyniających się do lepszego i łatwiejszego funkcjonowania społecznego. Kształtuje mowę, poszerza słownictwo, rozwija wyobraźnię i kreatywność, a nawet wzmacnia rodzinne więzi, gdy w rolę aktorów teatrzyku wcielą się również najbliżsi dziecka.

Przedszkole Uniwersyteckie inspiruje się metodą pedagogiki Reggio Emilia. Pielęgnuje się w nim atmosferę spokoju, bliskości, szacunku do siebie nawzajem oraz natury, przy czym nauczyciel przede wszystkim towarzyszy dziecku w procesie samodzielnego dochodzenia do wiedzy i poszukiwania nowych rozwiązań. Dziecko dysponuje nieskończenie wieloma sposobami na wyrażanie siebie, jest silne, kompetentne, kreatywne i pełne potencjału.

Zapraszamy do licytowania!

1

Inspirujące warsztaty Design Thinking z moderatorami dla Ciebie lub Twojego Zespołu!

Masz niepowtarzalną okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach Design Thinking przy współpracy z doświadczonym zespołem certyfikowanych moderatorów, dzięki którym rozwiniesz umiejętności tworzenia kreatywnych rozwiązań. Przedmiotem aukcji są jednodniowe zajęcia, które zostaną przygotowane z uwzględnieniem Twoich celów, wyzwań i potrzeb, umożliwiając rozwój pomysłu biznesowego oraz wprowadzenia pozytywnych zmian poprzez innowacyjne podejście. 

Do Twojej dyspozycji będzie profesjonalny zespół moderatorów z bogatym doświadczeniem w zakresie prowadzenia warsztatów Design Thinking, gwarantujący wysoką jakość i efektywność szkolenia.

Dodatkowym bonusem jest umieszczenie logo i nazwy Twojej firmy w materiałach promocyjnych dotyczących warsztatów, co przyczyni się do wzrostu świadomości i zasięgu informacji o Twojej działalności.

Miejsce: Wydział Ekonomiczny UG lub, po uzgodnieniu z wystawiającym, dogodne miejsce zapewnione przez licytującego na terenie województwa pomorskiego.

Termin: Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość ustalenia dogodnego terminu przeprowadzenia warsztatów.

Optymalna liczba uczestników: 5-15 osób.

Czas: Warsztaty będą trwały jeden dzień i obejmować będą szeroki zakres technik Design Thinking, dostosowanych do specyfiki dziedziny działalności zwycięzcy aukcji.

Język warsztatów: polski lub angielski.

Na zakończenie warsztatów zwycięzca aukcji lub/i jego zespół/organizacja otrzymają oficjalny certyfikat potwierdzający udział w akcji charytatywnej (WOŚP), co może stanowić dowód zaangażowania społecznego i biznesowego.

Dołącz do naszej misji wspierania innowacyjności i rozwoju poprzez Design Thinking, a jednocześnie wesprzyj szczytne cele charytatywne! 

Zapraszamy do licytowania!

1

Cyceron, Demostenes, Arystofanes – zestaw dla prawników z autografem prof. Jerzego Zajadły

Przedmiotem licytacji jest zestaw trzech książek prof. Jerzego Zajadły poświęconych postaciom starożytnej Grecji i Rzymu: wybitnemu mówcy, dowódcy wojskowemu i filozofowi - Cyceronowi, mówcy i politykowi - Demostenesowi oraz greckiemu komediopisarzowi - Arystofanesowi.

Odwołując się do ich twórczości, Jerzy Zajadło nie tylko wskazuje na wielowiekowe tradycje humanistyczne, które stoją u podstaw współczesnych uniwersytetów, ale też stara się czerpać z nich inspirację dla współczesnej myśli prawniczej. Każda z książek wzbogacona jest o autograf profesora.

Więcej o książkach na stronie Wydawnictwa UG.

Zapraszamy do licytowania!

1

Niepoznana. Gdynia i okolice do XII wieku pod redakcją Mateusza Cwalińskiego z autografami autorów

 W tegorocznej aukcji WOŚP przedmiotem licytacji jest wyjątkowy - bo opatrzony autografami autorów - egzemplarz książki „Niepoznana. Gdynia i okolice do XII wieku”.

Archeologia i Gdynia nie są ze sobą powszechnie kojarzone, ale książką udowadniamy, że idą w parze. Wydawnictwo przybliża najdawniejsze okresy dziejów - pierwszych przybyszów i osadników na tych terenach oraz ich następców do czasów średniowiecza. Tym samym ukazuje mało dotąd poznaną i upowszechnioną część naszej wspólnej przeszłości. Charakteryzując warunki naturalne i szatę roślinną, pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć, co kierowało pionierami w okresie pradziejów, kiedy decydowali się na zamieszkanie na obszarze dzisiejszej Gdyni.

Nad tomem pracowało grono wybitnych ekspertów: dr Mateusz Cwaliński, Karol Dzięgielewski, Mirosław Fudziński, dr Piotr Fudziński, Leszek Jurys, Danuta Król, prof. Małgorzata Latałowa, dr Anna Pędziszewska, dr Anna Strobin, prof. Szymon Uścinowicz, dr Sławomir Wadyl.

Współwydawcą jest Muzeum Miasta Gdyni.

Książka może być Twoja!

Zapraszamy do licytowania!

1

Pokaz restaurowania książki w pracowni konserwacji książki w Bibliotece Głównej UG

Pracownia konserwacji BUG otwiera swoje drzwi w szczytnym celu!

Zwycięzca aukcji będzie mógł obejrzeć warsztat pracy konserwatora książki. Zobaczy m.in., jak pracuje maszyna do uzupełniania ubytków masą papierową, jak działają urządzenia do czyszczenia, jakie materiały stosuje się w konserwacji. Ponadto dowie się, na czym polega praca konserwatora i jakie są poszczególne etapy konserwacji.

To unikalna okazja, bo pracownia jest na co dzień niedostępna!

Czas trwania pokazu: 1-1,5 godz.

Termin: do uzgodnienia.

Zwycięzca będzie mógł zaprosić 2 dodatkowe osoby towarzyszące.

Wejdź za kulisy i zobacz, jak nadaje się książkom drugie życie! 

Zapraszamy do licytowania!

1

Życzenia okolicznościowe w „Gazecie Uniwersyteckiej”

Specjalnie dla Ciebie lub Twoich bliskich zamieścimy życzenia okolicznościowe (urodzinowe, imieninowe, ślubne, świąteczne, rocznicowe lub inne), przygotowane przez Ciebie lub naszą redakcję, na tylnej karcie okładki „Gazety Uniwersyteckiej - Czasopisma Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego” (w jednym wybranym numerze w okresie marzec 2024 - czerwiec 2024 lub październik 2024 - luty 2025).

UWAGA!

Czasopismo ukazuje się w drugiej połowie miesiąca.

Zwycięzcę licytacji prosimy o kontakt mailowy z redakcją (e-mail: gazeta@ug.edu.pl) najpóźniej do połowy miesiąca poprzedzającego miesiąc wydania numeru „Gazety Uniwersyteckiej”, w którym miałyby ukazać się życzenia. Treść życzeń i użyte elementy graficzne nie mogą być sprzeczne z prawem, zasadami współżycia społecznego (dobrymi obyczajami) i linią programową „Gazety Uniwersyteckiej”. Nie mogą być reklamą. Nie mogą naruszać dobrego imienia i praw osób trzecich, w tym praw autorskich, pokrewnych, wynalazczych, praw dotyczących znaków towarowych i wzorów zdobniczych, praw dotyczących ochrony danych osobowych, praw z tytułu tajemnicy przedsiębiorstwa itp.

Zapraszamy do licytowania!

1

Box from around the world!

Biuro Współpracy Międzynarodowej wraz z Rektorem UG przygotowało dla Ciebie Box from Around the World, w którym każdy pasjonat podróży znajdzie coś dla siebie.

 

Jest to zbiór pamiątek, podarunków i gadżetów zgromadzonych w czasie działalności Biura w różnych zakątkach świata. Znajdziesz w nim:

 • talerz z Uzbekistanu sprezentowany naszemu Uniwersytetowi przez Tashkient State University podczas spotkania Rektorów Polski i Uzbekistanu w Taszkiencie, które odbyło się w kwietniu 2023 roku – przekazany na aukcję przez Rektora UG prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego
 • bieżnik na stół o wymiarach 86x189 cm podarowany nam przez absolwenta z Bangladeszu
 • album na zdjęcia z Malediwów
 • ceramiczny pojemnik oraz ozdobny obrazek - prezent od gości z partnerskiej uczelni w Algierii
 • pałeczki oraz zakładkę do książki przywiezione z wizyty w Chinach
 • ilustrowany kalendarz książkowy na 2024 rok, będący prezentem otrzymanym od Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce, zawierający ciekawostki o Tajwanie (w języku angielskim i chińskim)
 • zestaw 9 pocztówek skompletowany podczas zagranicznych delegacji
 •  pamiątkowy znaczek wydany z okazji 100 rocznicy odnowienia relacji dyplomatycznych Polski i Azerbejdżanu
 • książkę pt. „Utracone serce Azji”, w której Colin Thubron zabiera nas w wyjątkową podróż po tym niezwykle fascynującym zakątku świata

Przygotowany zestaw na pewno przypadnie do gustu wszystkim globtroterom!

Zapraszamy do licytowania!

1

Fascynujący świat biotechnologii – warsztaty na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na warsztaty poświęcone niezwykłemu światu biotechnologii.

Daj się oczarować nauce podczas niezapomnianego spaceru po jednym z najnowocześniejszych i jednocześnie unikatowym w skali kraju Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed. Zajrzyj do laboratorium biotechnologa i wciel się w rolę naukowca, by móc z bliska poznać tajniki inżynierii genetycznej, mikrobiologii, bioinformatyki i grafiki molekularnej.

W programie m.in.:

 • wykład popularnonaukowy „Kolory biotechnologii”
 • spacer z przewodnikiem po MWB UG i GUMed
 • warsztaty w laboratorium biotechnologicznym
 • warsztaty w laboratorium bioinformatycznym 

Wybierz się w tę wyjątkową podróż z pasjonatkami dydaktyki akademickiej i tutorkami MWB UG i GUMed: dr n. med. inż. Dorotą Pomorską oraz dr Wiolettą Żmudzińską.

Czas trwania warsztatów: 4-5h

Wiek uczestników: 14+

Oferta przeznaczona jest dla grupy max. 36 osób, które fascynują się nauką i pragną zgłębić tajniki biotechnologii.

Termin warsztatów do uzgodnienia ze zwycięzcą aukcji.

Poziom zaawansowania zajęć zostanie dostosowany do wieku i wiedzy uczestników – zapraszamy tak początkujących, jak i zaawansowanych miłośników nauki!

Wylicytuj tę unikalną atrakcję dla swojej klasy, szkoły, firmy, rodziny czy przyjaciół i wspólnie poczujcie się jak prawdziwi biotechnolodzy.

Zobacz, jak wyglądały ubiegłoroczne warsztaty i zagraj z nami dla WOŚP w 2024 roku!

Masz pytanie? Napisz do nas: popularyzacja_nauki_mwb@ug.edu.pl

Zapraszamy do licytowania!

1

Sesja zdjęciowa w strojach Zespołu Pieśni i Tańca Jantar

Zapraszamy do licytacji wyjątkowej sesji fotograficznej w kostiumach Zespołu Pieśni i Tańca Jantar!

Efektem sesji będzie minimum 10 zdjęć, które zostaną przekazane w formie cyfrowej. Ujęcia będą wykonane w dwóch różnych kostiumach, a do wyboru będą stroje we wzory łowickie, krakowskie, kaszubskie, lubelskie i rzeszowskie. Sesja przeznaczona jest dla pary lub jednej osoby. 

Miejsce: budynek Akademickiego Centrum Kultury UG, ul. Wita Stwosza 58, Gdańsk.

Czas trwania sesji: do 2 godzin. Oferta dla osób pełnoletnich.

Zapraszamy do licytowania!

1

Prywatny pokaz filmowy w DKF Miłość Blondynki

Chcielibyście w gronie najbliższych obejrzeć na dużym ekranie dobry film? A może macie ochotę na relaksujący kinowy wieczór z przyjaciółmi?

W tegorocznych aukcjach na rzecz WOŚP Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki wystawia możliwość wylicytowania prywatnego pokazu filmowego. Osoba, która zwycięży, zaprosi na sens swoich gości. Organizatorzy zadbają o nastrojową atmosferę i zaproponują filmową niespodziankę.

Pokaz odbędzie się w sali kinowej na kampusie UG, w terminie wspólnie wybranym ze zwycięzcą licytacji. Poza filmowymi emocjami w kinowym pakiecie nie może zabraknąć popcornu i filmowych gadżetów od Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG Miłość Blondynki!

Wylicytuj pokaz filmowy tylko dla Was!

Do wykorzystania do końca 2024 roku.

Zapraszamy do licytowania!

1

Personalizowane STO LAT zaśpiewane specjalnie dla Ciebie przez Chór UG

Specjalnie dla Ciebie lub kogoś Ci bliskiego Akademicki Chór UG zaśpiewa „Sto lat" i wyśle w dniu urodzin na wskazany adres mailowy spersonalizowane video.

Akademicki Chór UG to jeden z najbardziej cenionych chórów akademickich w Polsce. Istnieje od 1971 roku, niezmiennie prezentując bardzo wysoki poziom wykonawczy. Jest laureatem wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach i konkursach, podróżuje, aktywnie koncertuje i nie boi się ciekawych wyzwań.

Spraw, aby urodzinowe świętowanie stało się szczególnie wyjątkowe.

Zapraszamy do licytowania!

1

Pakiet pełen autorskich gadżetów z serii SEA EU!

Takiej aukcji jeszcze nie było! Cieszące się niezwykłą popularnością, te piękne, autorskie gadżety z serii SEA EU mogą być Twoje.

Swoją wyjątkowość zawdzięczają wykorzystaniu motywów z kolekcji obrazów autorstwa Profesor Anety Oniszczuk-Jastrząbek, które powstały w wyniku inspiracji podróżami do nadmorskich uniwersytetów w ramach projektu SEA-EU.

Bruksela, Kadyks, Split i Malta to część europejskich miast, których malarskie odbicie znajdziesz w licytowanym zestawie.

W ramach pakietu czekają na Ciebie:

 • Apaszka z jedwabiu
 • Poszetka z jedwabiu
 • Filiżanka do espresso ze spodkiem
 • 2 obrazy (każdy o wymiarach: 19,7 x 30 cm)
 • Puzzle (600 elementów, docelowy wymiar grafiki po ułożeniu: 42 x 60 cm)
 •  Zestaw 6 podkładek korkowych pod kubek
 • Zestaw 10 zakładek do książki

 

Aneta Iwona Oniszczuk-Jastrząbek - urodzona w Gdyni, jest profesorem Uniwersytetu Gdańskiego w dziedzinie nauk ekonomicznych. W 2012 roku zetknęła się z profesjonalnym malarstwem. W swoich obrazach inspiruje się malarstwem współczesnym, sięgając do technik, u podstaw których leżą abstrakcja i minimalizm. Malarski sposób postrzegania rzeczywistości Pani Profesor to nie rzeczywistość taka jaka ona jest, ale widziana poprzez historie, barwy i emocje.

3 października 2022 roku otworzyła swoją pierwszą wystawę malarstwa w Uniwersytecie Gdańskim pt. „SEA EU by the Sea. Nadmorskie uniwersytety SEA EU". Wernisaż wystawy był częścią uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Gdańskim.

Zabierz ze sobą malarski kawałek Europy zamknięty w tych wyjątkowych upominkach.

Zapraszamy do licytowania!

1

Srebrne kolczyki z morskim motywem z limitowanej serii SEA EU

Każda kobieta będzie zachwycona, gdy włoży te piękne i niezwykle eleganckie kolczyki.

Biżuteria powstała w pracowni „Ewa Saj Design”. Została ona wykonana w srebrnej oprawie próby 925 z autorską reprodukcją fragmentu pracy malarskiej Profesor Anety Oniszczuk-Jastrząbek pt. „Bałtyk - nasze morze”.

Komplet zapakowany jest w ekologiczne opakowanie, na którym umieszczono fragment reprodukcji obrazu.

Aneta Iwona Oniszczuk-Jastrząbek - urodzona w Gdyni, jest profesorem Uniwersytetu Gdańskiego w dziedzinie nauk ekonomicznych. W 2012 roku zetknęła się z profesjonalnym malarstwem. W swoich obrazach inspiruje się malarstwem współczesnym, sięgając do technik, u podstaw których leżą abstrakcja i minimalizm. Malarski sposób postrzegania rzeczywistości Pani Profesor to nie rzeczywistość taka jaka ona jest, ale widziana poprzez historie, barwy i emocje.

3 października 2022 roku otworzyła swoją pierwszą wystawę malarstwa w Uniwersytecie Gdańskim pt. „SEA EU by the Sea. Nadmorskie uniwersytety SEA EU". Wernisaż wystawy był częścią uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Gdańskim.

Piękno, doskonała jakość i wyjątkowe wzornictwo – to cechy idealnie opisujące komplet biżuterii, który może być Twoją własnością.

Zapraszamy do licytowania!

1

Srebrne spinki do mankietów z morskim motywem z limitowanej serii SEA EU

Niniejsza aukcja to doskonała okazja dopełnienia męskiej garderoby tym szczególnym kompletem srebrnych spinek do mankietów.

Powstały one w pracowni „Ewa Saj Design”, która wykonała biżuterię w srebrnej oprawie próby 925. Na personalizowane zamówienie Uniwersytetu Gdańskiego zestaw wzbogacono o autorską reprodukcję fragmentu pracy malarskiej Profesor Anety Oniszczuk-Jastrząbek pt. „Bałtyk - nasze morze”.

Aneta Iwona Oniszczuk-Jastrząbek - urodzona w Gdyni, jest profesorem Uniwersytetu Gdańskiego w dziedzinie nauk ekonomicznych. W 2012 roku zetknęła się z profesjonalnym malarstwem. W swoich obrazach inspiruje się malarstwem współczesnym, sięgając do technik, u podstaw których leżą abstrakcja i minimalizm. Malarski sposób postrzegania rzeczywistości Pani Profesor to nie rzeczywistość taka jaka ona jest, ale widziana poprzez historie, barwy i emocje.

3 października 2022 roku otworzyła swoją pierwszą wystawę malarstwa w Uniwersytecie Gdańskim pt. „SEA EU by the Sea. Nadmorskie uniwersytety SEA EU”. Wernisaż wystawy był częścią uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Gdańskim.

Te eleganckie i jedyne w swoim rodzaju spinki to absolutny must have mężczyzny, który chce poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Zapraszamy do licytowania!

1

Turystyczno-sportowy pakiet uniwersyteckich gadżetów

Lubisz aktywność fizyczną, spacery, a może turystyka to ważny element Twojego życia? Weź udział w licytacji, a ten precyzyjnie dobrany, różnorodny i bardzo praktyczny zestaw gadżetów UG może być Twój.

W ramach turystyczno-sportowego pakietu znajdziesz:

 • Plecak
 • Kijki do Nordic Walking
 •  Kubek termiczny (450 ml)
 • Bidon plastikowy
 • Saszetka typu nerka
 • Ręcznik sportowy szybkoschnący (80x140 cm)
 • Piłka nożna (rozmiar 5)
 • Czapka z daszkiem (rozmiar uniwersalny)
 • Brelok

Wylicytuj nasz promocyjny pakiet - to świetna okazja, aby uzupełnić swój ekwipunek! i jednocześnie dołożyć swoją cegiełkę do walki z sepsą!

Zapraszamy do licytowania!

1

Kawa & Kąpiel leśna (shinrin yoku) z psycholożkami

Wybierz się na kawę i nietypowy spacer po lesie - kąpiel leśną (shinrin yoku) - z psycholożkami Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego UG.

Shinrin yoku to praktyka uważnego zanurzenia się w naturze przy użyciu wszystkich zmysłów. Ma ona swoje korzenie w Japonii, ale została już rozpowszechniona na całym świecie z powodu korzyści, jakie niesie dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Obniżenie poziomu stresu, poprawa nastroju, obniżenie ciśnienia krwi, wzmocnienie odporności, wyższy poziom energii - a wszystko to potwierdzone badaniami naukowymi!

Na spotkanie z psycholożkami możesz zabrać osobę towarzyszącą.

Miejsca spotkania: Kawa @ Kawiarnia LAS w Sopocie.

Termin realizacji do indywidualnego uzgodnienia, jednak nie później niż do 30.12.2024 r.

Agata Rudnik - psycholożka w Akademickim Centrum Wsparcia Psychologicznego UG, nauczycielka akademicka w Instytucie Psychologii UG, na co dzień pracuje też w szpitalu i poradni m.in. z osobami zmagającymi się z chorobami jelit, zaburzeniami osobowości, a także z symptomami lęku i depresji. Bezwarunkowo zakochana w krajach nordyckich.

Emilia Ożgo - psycholożka w Akademickim Centrum Wsparcia Psychologicznego UG, dydaktyk, badaczka, terapeutka w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Pasjonatka i trenerka uważności (mindfulness), która nie może żyć bez biegów, spacerów po lesie, książek i podróży.

Poznaj nowy wymiar obcowania z naturą!

Zapraszamy do licytowania!

1

Opaska na głowę z wełny merino - na zamówienie

Wylicytuj opaskę ręcznie wykonaną z wełny merino, która skutecznie ochroni głowę i uszy przed zimnem oraz wiatrem.

Wykonana ściegiem angielskim, przyjemna w dotyku, lekka, nie mechaci się, nie rozciąga, jest wytrzymała i co najważniejsze - utrzymuje ciepło. Doskonała zarówno podczas spaceru nad morzem, jak i po mieście.

Zależy Ci na konkretnym kolorze dopasowanym do koloru kurtki, szalika lub rękawiczek? Jest to możliwe. Zamów opaskę w jednym wybranym przez Ciebie kolorze*! Nie musisz też martwić się o rozmiar - opaska „szyta” jest na miarę, więc z pewnością będzie na Ciebie pasowała!

Nie lubisz nosić czapek? Szukasz modnego dodatku lub prezentu dla bliskiej osoby?

Nie wahaj się, licytuj i wspomóż WOŚP z UG! Aukcja wystawiona została dzięki uprzejmości Wydziału Zarządzania UG. 

*Aukcja dotyczy opaski jednobarwnej. Nie ma możliwości zamówienia opaski wielokolorowej.

Zapraszamy do licytowania!

1

Zestaw fascynujących książek Low fantasy z serii „Patrycjuszka” (1 & 2 tom) z autografem

Przedmiotem aukcji jest zestaw 2 fascynujących książek low fantasy z serii „Patrycjuszka” (pierwszy i drugi tom trylogii) z dodatkami z uniwersum (zakładki, pocztówka, magnes) oraz autografem. 

Wydania wzbogacone są o autorskie ilustracje oraz mapę. W tomie II znajduje się również spis postaci i słowniczek.

„Patrycjuszka, tom I. Choćby na koniec świata”

Jak daleko posunie się młodziutka patrycjuszka, by ocalić ukochanego, który zaginął w tajemniczych okolicznościach? Czy najdroższy najemnik w środkowych krainach - przedstawiciel starożytnej rasy Amainów - okaże się wart swojej ceny? Kto wróci żywy z wyprawy na koniec świata? Miłość, zdrada, polityczna intryga, niezwykłe ludy, mordercza wędrówka przez Pustkowia i wyjątkowy gad, żmijun - to czeka na was w książce „Patrycjuszka. Choćby na koniec świata”.

„Patrycjuszka, tom II. Jestem Tessaro”

Patrycjuszka jest zdeterminowana, by uwolnić najemnika, który za jej sprawą wpadł w ręce spiskowców. Sytuacja polityczna się komplikuje, odkryta przypadkiem intryga zatacza coraz szersze kręgi i coraz więcej niewinnych osób znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jak potoczą się dalsze losy Eurein Tessaro i jej towarzyszy?

Karolina Żuk-Wieczorkiewicz - self-publisherka z wyboru, rysowniczka i graficzka po godzinach. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim i grafiki projektowej na gdańskiej ASP. Obecnie pracuje w Biurze Dziekana Wydziału Nauk Społecznych. Tworzy i ilustruje opowieści we własnym uniwersum.

Zapraszamy do licytowania!

1

„Splątana tożsamość” - sygnowany rysunek

Splątane w kłączach i gałęziach niepokoje młodej kobiety poszukującej własnej tożsamości - to motyw rysunku pod tytułem „Splątana tożsamość”, stanowiącego przedmiot niniejszej aukcji.

Sygnowany przez autorkę rysunek został wykonany ołówkiem na papierze w formacie 50 na 70 cm. Nie posiada ramy.

Dr Małgorzata Karczmarzyk - pracowniczka Instytutu Pedagogiki (Pracownia Edukacji Medialnej), łączy działalność artystyczną z naukowo-dydaktyczną, ze względu na dwa obszary zainteresowań oraz podwójne wykształcenie (pedagogika na UG i malarstwo na ASP). Pisze artykuły i książki, maluje, fotografuje, tworzy projekty pedagogiczno-artystyczne, teatralne, dydaktyczne i arteterapeutyczne, a jako artysta jest otwarta na każdą możliwą kreację.

Zapraszamy do licytowania!

1

5 płyt zespołu Tune 4 Tune (T4T) - kapeli, którą współtworzy prof. Marcin Szulc.

Posłuchaj brzmienia w stylu amerykańskiego hard rocka, grunge’u i NWoBHM. Pięć krążków świetnej muzyki kapeli Tune 4 Tune czeka na Ciebie!

Zespół Tune 4 Tune (T4T), który współtworzy prof. Marcin Szulc, powstał w Gdańsku w 2011 roku. T4T ma na swoim koncie wiele sukcesów. W marcu 2014 roku otrzymał Nagrodę Publiczności w konkursie Muzyczne Ugięcie, a nominowany utwór znalazł się na licytowanej w ramach niniejszej aukcji płycie-składance. W czerwcu 2014 roku Tune 4 Tune dotarł do finału konkursu Life On Stage w Krakowie, a w maju rok później znalazł się w gronie laureatów konkursu Wzmacniacz II.

Zespół dzielił scenę z takimi sławami, jak:

Apteka, Bregma, Calista, Crew, Chassis, Enej, Kamil Bednarek, Kozak System, Kult, Maleo Reggae Rockers, Mechanizm, Proletaryat, Trupa Trupa, W8

W skład zespołu wchodzą: 

 • Piotr Horbaczewski – wokal
 • Marcin Szulc – gitara prowadząca
 • Zdzisław Miszke – gitara rytmiczna
 • Michał Żyliński – bas
 • Jarosław Zych – perkusja
 • Radosław Kruszyna – keyboard

Dr Marcin Szulc, prof. UG - psycholog, profesor uczelni w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół problematyki dorastania oraz zagrożeń społecznych Jest też miłośnikiem ciężkich rockowych brzmień. Czas wolny wykorzystuje twórczo jako gitarzysta i kompozytor w zespole Tune 4 Tune.

Zapraszamy do licytowania!

1

Relaksacyjne spotkanie na macie.

Wylicytuj indywidualną sesję relaksacyjną pod okiem certyfikowanej nauczycielki - podczas sesji zintegrujesz delikatny ruch ze świadomym oddechem.

Joga relaksacyjna jest bardzo pomocna w momentach wzmożonego stresu i zmęczenia. Nie wymaga dużego wysiłku ani umiejętności wykonywania zaawansowanych pozycji. Skupia się na komforcie i relaksacji.

Podczas spotkania nauczysz się świadomego, długiego i głębokiego oddechu, który uspokoi Twój umysł i ukoi układ nerwowy. Wejdziesz bezwysiłkowo w pozycje, które pomogą Ci rozluźnić ciało. Pod okiem nauczycielki będziesz używać rekwizytów w postaci klocków, bolsterów oraz kocy, a wszystko po to, żeby zapewnić Ci jak największy komfort. 

Zajęcia skierowane są do każdego. Jedynym warunkiem jest brak przeciwskazań medycznych do aktywności (z jakiegokolwiek powodu). 

Spotkanie odbędzie się w przestrzeni Magdy, w Parku Naukowo-Technologicznym (Gdynia Redłowo). Termin realizacji do uzgodnienia indywidualnie ze zwycięzcą aukcji, jednak nie później niż do 31.12.2024 r. Wystarczy zabrać ze sobą wygodny, nieograniczający ruchów strój.

Prowadząca praktykę - Magdalena Herzberg-Kurasz

Certyfikowana przez Yoga Alliance nauczycielka jogi, trenerka reedukacji wzorców oddechowych, wyszkolona pod okiem Sandry Osipiuk-Sienkiewicz. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach będących źródłem inspiracji dla własnej praktyki. W swojej praktyce jogowej kładzie duży nacisk na oddech oraz aspekt anatomiczny pozycji jogi.

Na co dzień asystentka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Zapraszamy do licytowania!

1

Warsztat wymowy brytyjskiej

Chcesz popracować nad swoją wymową brytyjską j. angielskiego, ale nie wiesz, od czego zacząć? Próbowałeś kursów online, ale brakuje Ci informacji zwrotnej? Podoba Ci się wymowa oparta na standardowym modelu brytyjskim (Received Pronunciation)?

Jeśli tak, to ta aukcja jest dla Ciebie!

Podczas warsztatu uczestnik będzie mógł wybrać zgłębienie jednego z poniższych tematów:

• różnic między wymową brytyjską a amerykańską

lub

• elementu j. angielskiego - trzech samogłosek

lub

• elementu j. angielskiego - trzech spółgłosek

lub

• akcentu wyrazowego

Dodatkowo prowadzący przedstawi źródła internetowe, z których warto korzystać w samodzielnej nauce wymowy brytyjskiej.

Warsztat skierowany jest do 1 osoby w wieku licealnym lub dorosłej, która zna język angielski na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2) lub zaawansowanym (C1-C2) i chciałaby nauczyć się wybranych aspektów wymowy odmiany brytyjskiej. Nauczany akcent to współczesna wymowa skodyfikowana Received Pronunciation.

Warsztat odbędzie się w gabinecie prowadzącego w budynku Neofilologii na Wydziale Filologicznym UG (ul. Wita Stwosza 51). Na życzenie uczestnika warsztat może odbyć się zdalnie przez platformę Teams (osoby z UG) lub Google Meet. Uczestnik może wybrać j. angielski lub j. polski jako główny język opisu warsztatu.

Termin realizacji do uzgodnienia indywidualnie, jednak nie później niż do 30.06.2024 r.

Warsztat potrwa 90 minut.

Prowadzący warsztat:

Dr Maciej Rataj - pracuje w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki UG. Jest autorem ok. 20 publikacji z zakresu socjolingwistyki, w tym na temat aspektów społecznych wymowy j. angielskiego w krajach anglojęzycznych. Interesuje się również metodyką nauczania wymowy j. angielskiego. Jest współautorem kursów wyd. SuperMemo z 2020 r.: „Say It Better. British English”, „Say It Better. American English” oraz ich wersji polskojęzycznej „Say It Better. Angielski”. Od kilku lat wygłasza referaty nt. wymowy języka angielskiego na konferencjach branżowych dla nauczycieli języków obcych.

Nie zwlekaj! Wylicytuj warsztat i poćwicz wymowę brytyjską pod okiem dra Macieja Rataja! 

Zapraszamy do licytowania!

1

Semestr kursu języka japońskiego

Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni, o całkowicie odmiennej od naszej kulturze, architekturze, obyczajach czy języku. Tego ostatniego możesz się teraz nauczyć, dzięki niniejszej aukcji!

Zapraszamy do uczestnictwa w licytacji 1 semestru kursu języka japońskiego w Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego. To doskonała okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z japońskim od podstaw!

Szczegóły Kursu:

Ilość Spotkań: 15 (raz w tygodniu)

Czas Trwania Spotkania: 90 minut

Rozpoczęcie: semestr letni (planowo od 19.02.24r.)

Terminy spotkań: od poniedziałku do piątku, w godz. 16:00 - 20:00

Grupa Kursowa: 5-12 osób

W sytuacji, gdyby godziny kursu były dla Ciebie niedogodne lub grupa nie utworzyła się, masz możliwość wymiany kursu na inny z oferty CJO UG.

Jeśli nie możesz skorzystać z kursu, masz również możliwość podarowania go innej osobie.

Uwaga: Aukcja ta jako jedna z nielicznych wystawianych przez Uniwersytet Gdański trwa do końca stycznia!

Czas wybrać się w językową podróż na Daleki Wschód!

Zapraszamy do licytowania!

1

„Zawód speechwriter” – jak powstają przemówienia w Białym Domu i co każdy mówca powinien o tym wiedzieć?

 • Poszukujesz praktycznej wiedzy dotyczącej wystąpień publicznych, w szczególności w środowisku anglojęzycznym?
 • Na co dzień przygotowujesz treści wystąpień, ale przemówienie w języku angielskim jest dla Ciebie wyzwaniem?
 • Bierzesz aktywny udział w konferencjach i meet-upach, zabierając głos w języku angielskim?
 • Interesują Cię kulisy pracy specjalistów od komunikacji w najważniejszych ośrodkach władzy?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedź brzmi „TAK”, to ta aukcja zdecydowanie jest dla Ciebie!

Podczas 90 min. spotkania poznasz proces powstawania przemówienia z punktu widzenia pisarza przemówień. Dowiesz się więcej o przemówieniach, ich rodzajach, celach oraz sposobach organizacji tekstu. Posłuchasz o tajnikach pracy pisarzy przemówień w Białym Domu oraz w innych ośrodkach władzy w Europie i przekonasz się, jak ważna jest rola samego mówcy w procesie powstawania przemówienia. 

Szczególną atrakcją spotkania będzie możliwość wglądu do kopii przemówień i materiałów powiązanych z przemówieniami powstałymi w Białym Domu - to istna perełka!

Spotkanie może się odbyć zarówno w języku polskim, jak i angielskim. 

Jedynym wymaganiem jest znajomość języka angielskiego w celu zapoznania się z treścią materiałów archiwalnych.

Miejsce spotkania: Kampus UG Oliwa

Termin realizacji: do uzgodnienia indywidualnie ze zwycięzcą aukcji, jednak nie później niż do 31.12.2024 r.

Prowadząca - Iwona Świątczak-Wasilewska, doktor nauk humanistycznych w zakresie Area and Cultural Studies (studia północnoamerykańskie) Uniwersytetu Helsińskiego, amerykanistka, anglistka (Tampere University, Finlandia); stypendystka fundacji prezydenckich w USA, w tym Theodore Sorensen Research Fellow (Boston, MA). Specjalizuje się w amerykańskiej komunikacji politycznej. Członkini American Professional Speechwriters Association oraz European Speechwriters Network. Prowadziła szkolenia dla pisarzy przemówień Komisji Europejskiej. Współpracuje z instytucjami kultury przy realizacji projektów polsko-amerykańskich. Na zaproszenie Związku Firm Public Relations zasiadała w jury konkursu „Złote Spinacze”, najstarszego konkursu Public Relations w Polsce, którego celem jest podnoszenie profesjonalizmu i standardów w branży Public Relations.

Takiej okazji nie możesz przegapić.

Zapraszamy do licytowania!

1

Profesjonalne szkolenie Barista z kawiarnią „Książką i Kawą”

Nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy? Chcesz nauczyć się parzyć idealne espresso czy cappuccino ze spienionym mlekiem jak w najlepszych kawiarniach? Stań się ekspertem/ką w dziedzinie profesjonalnego przyrządzania kawy w swoim domu!

Kawiarnia „Książką i Kawą” włącza się do akcji WOŚP, wystawiając profesjonalny warsztat baristyczny!

Szkolenie jest idealne dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z fachowym przyrządzaniem kawy. Łączy w sobie część teoretyczną oraz praktyczną.

W programie szkolenia:

• TEORIA: Historia kawy - Droga od ziarna do filiżanki kawy - Na czym polega proces palenia kawy i jaki to ma wpływ na efekt w filiżance - Parametry poprawnego parzenia espresso - Zasady spieniania mleka - Jak działa ekspres kolbowy i jak o niego dbać?

• PRAKTYKA: Parzenie espresso - Nauka poprawnego spieniania mleka - Przygotowywanie kaw czarnych oraz mlecznych na bazie espresso - Podstawy Latte Art ( pouring oraz etching)

Warsztat przeznaczony jest dla 1 lub 2 uczestników, masz więc możliwość zaproszenia osoby towarzyszącej.

Odbędzie się on w kawiarni „Książką i Kawą” na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Termin do indywidualnego ustalenia, jednak nie później niż do 31.12.2024 r. Preferowany przez kawiarnię okres szkolenia to czas wakacji. 

Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia w języku angielskim po wcześniejszym poinformowaniu prowadzących o takim życzeniu.

Zespół kawiarni „Ksiażką i Kawą” tworzą bariści przeszkoleni przez najlepszych specjalistów w kraju, dla których kawa jest codzienną pasją.

Zapraszamy do licytowania! - before it will be too LATTE! ;)

1

Karmienie fok w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu

Zapraszamy do licytacji wizyty w Stacji Morskiej w Helu, gdzie pod okiem doświadczonych opiekunów zwierząt będzie można wziąć udział w karmieniu i treningu medycznym stada hodowlanego fok szarych, a także zapoznać się z pracą naukowców nad morświnami.

Stacja Morska UG im. prof. Krzysztofa Skóry to wyjątkowe miejsce. Naukowo-badawcza stacja terenowa Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego zajmuje się głównie badaniami i dydaktyką dotyczącą przyrody i ochrony Morza Bałtyckiego. Poza aktywnością wynikającą z działalności statutowej, zespół Stacji Morskiej realizuje też projekty czynnej ochrony morskiej przyrody oraz podejmuje liczne inicjatywy o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Częścią kompleksu Stacji Morskiej jest m.in. Dom Morświna, w którym znajduje się wystawa poświęcona prowadzonym tu badaniom nad morświnem - jedynym waleniem na stałe zamieszkującym Morze Bałtyckie. Bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w czasie letnim, cieszy się też inna część kompleksu - fokarium, będące miejscem realizacji projektu czynnej ochrony foki szarej, służące badaniom i edukacji.  To ono jest główną atrakcją naszej aukcji - osoba, która wylicytowała wizytę w Stacji Morskiej, będzie miała niepowtarzalną okazję, by spotkać się oko w oko z fokami!

Ze względu na charakter aukcji do aktywności może przystąpić jedna osoba.

Foki już na Ciebie czekają! 

Termin: realizacja wygranej aukcji będzie możliwa w ciągu 6 miesięcy od daty licytacji, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu z Kierownikiem Stacji Morskiej (tel. 58 6750 836).

Zapraszamy do licytowania!

1

Zwiedzanie statku naukowo-badawczego Uniwersytetu Gdańskiego R/V Oceanograf w porcie

Zobacz najnowocześniejszą morską jednostkę badawczą w Europie!

Przedmiotem licytacji jest unikalna możliwość indywidualnego zwiedzenia statku naukowo-badawczego Uniwersytetu Gdańskiego R/V Oceanograf. Twoim przewodnikiem będzie dr Jakub Idczak, który podczas około godzinnego oprowadzania po statku zademonstruje możliwości badawcze jednostki, w tym specjalistyczną aparaturę pomiarową wykorzystywaną do badania morza.

Zapraszamy maksymalnie 5-osobową grupę.

Zapraszamy do licytowania!

1

Niezapomniany rejs statkiem naukowo-badawczym Uniwersytetu Gdańskiego R/V Oceanograf!

Wypłyń na szerokie wody statkiem naukowo-badawczym Uniwersytetu Gdańskiego R/V Oceanograf! Podczas wyprawy dr Jakub Idczak zademonstruje możliwości statku, w tym specjalistycznej aparatury pomiarowej wykorzystywanej w badaniach morza. Dodatkowo rejs odbędzie się nad wrakiem zalegającym na dnie Zatoki Gdańskiej, co będzie okazją do rejestracji danych hydroakustycznych ukazujących położenie zatopionej jednostki.

Czas trwania rejsu: 5-6 godzin.

Na rejs możemy zabrać maksymalnie 5 osób.

Wybierz się w tę niesamowitą podróż!

Zapraszamy do licytowania!

1

Radio MORS „od kuchni”

Poznaj tajniki pracy radiowca z obu stron mikrofonu. Przejdź specjalne szkolenie techniczne i merytoryczne, aby móc skorzystać z radiowego sprzętu i pobawić się swoim głosem. Sprawdź się także w roli realizatora dźwięku i zasiądź za konsoletą mikserską. Zobacz, jak układa się playlistę utworów i jak tworzy się serwis informacyjny.

Zapraszamy do licytowania!

1

Uniwersytecki zestaw dla dzieci pełen przygód i radości

Przedmiotem licytacji jest jedyny w swoim rodzaju zestaw skierowany do małego czytelnika lub czytelniczki.

Znajduje się w nim książeczka dla dzieci „Zuzia odwiedza Uniwersytet Gdański”, poduszko-laleczka z główną bohaterką oraz puzzle z tym samym motywem.

Książeczka opowiada przygody rezolutnej 7-latki, Zuzi - córki pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego, która odwiedza wraz z tatą Kampus Oliwa UG. Autorką przygód małej bohaterki jest Agnieszka Beck, która inspirację czerpała z obserwowania, jak dzieci postrzegają przestrzeń Uniwersytetu Gdańskiego. Ekspresję Zuzi podkreśliła Dominika Konkol, tworząc piękne, kolorowe ilustracje pokazujące spacer dziewczynki po kampusie.

Książeczka jest również owocem pracy pozostałych członków Zespołu Promocji i Kontaktów ze Sponsorami, Zespołu Prasowego oraz Zakładu Poligrafii Uniwersytetu Gdańskiego.

Agnieszka Beck - autorka książeczki „Zuzia odwiedza Uniwersytet Gdański”, na co dzień pracuje w Zespole Promocji i Kontaktów ze Sponsorami, gdzie odpowiada głównie za kreatywną część pracy zespołu, branding, content marketing oraz organizację eventów. Mama ciekawej świata, mądrej i empatycznej 3-latki. Pisząc książeczkę dla dzieci, będącą pierwszą częścią cyklu przygód Zuzi, Agnieszka spełniła jedno ze swoich dziecięcych marzeń.

Dominika Konkol - ilustratorka i graficzka w Zespole Promocji i Kontaktów ze Sponsorami oraz studentka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku grafika. Od dziecka interesuje się rysowaniem, a od 12 roku życia grafiką cyfrową. Zwyciężczyni wielu konkursów plastycznych oraz graficznych. Autorka ilustracji w książeczce „Zuzia odwiedza Uniwersytet Gdański”.

Zapraszamy do licytowania!

1

Unikatowa, personalizowana ilustracja wykonana na podstawie zdjęcia

Wylicytuj wykonaną specjalnie dla Ciebie ilustrację osoby, osób (nie więcej niż 5) bądź zwierzątka w prezentowanym stylu. Ilustracja zostanie stworzona na podstawie kilku przesłanych fotografii oraz krótkiego opisu, w którym możesz zawrzeć dodatkowe prośby, typu tło czy rodzaj atrybutów postaci. 

Ilustracja wykonana będzie przy pomocy programu graficznego. Czas wykonania do ustalenia indywidualnie, ale nie wynoszący dłużej niż miesiąc.

Ilustracja zostanie przekazana w ramce z IKEI (model: RIBBA, kolor: czarny, rozmiar: 30x40 cm) oraz formie elektronicznej (jpg oraz pdf). 

Dominika Konkol - ilustratorka i graficzka w Zespole Promocji i Kontaktów ze Sponsorami oraz studentka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku grafika. Od dziecka interesuje się rysowaniem, a od 12 roku życia grafiką cyfrową. Zwyciężczyni wielu konkursów plastycznych oraz graficznych. Autorka ilustracji w książeczce „Zuzia na Uniwersytecie”.

Wylicytuj ten wspaniały prezent dla siebie lub kogoś bliskiego!

Zapraszamy do licytowania!

1

Trening z siatkarkami JohnnyBros AZS Uniwersytet Gdański

Masz niepowtarzalną okazję wylicytować trening z siatkarkami JohnnyBros AZS Uniwersytet Gdański. Zawodniczki występują w rozgrywkach II ligi, a zatem doskonale wiedzą, jakich porad udzielić, aby efektywnie podszkolić Cię w siatkarskich serwach, ataku czy obronie. Jest o co powalczyć!

Trening poprowadzi Rafał Murczkiewicz - w przeszłości asystent w ekstraligowych zespołach takich jak Trefl Sopot, czy MKS Będzin, a także I Trener SWD Powervolleys Düren (Niemcy). Obecnie I Trener drużyny JohnnyBros AZS Uniwersytet Gdański.

Termin treningu do indywidualnego ustalenia. Do wykorzystania w ciągu pół roku od dnia ogłoszenia wyniku licytacji.

Czekamy na Ciebie - do zobaczenia pod siatką!

Zapraszamy do licytowania!

1

„Turbokozak” - spróbuj swoich sił na treningu sekcji futsalu mężczyzn

Jesteś fanem futsalu? Uprawiasz tę dyscyplinę sportu? A może po prostu chcesz spróbować swoich sił w strzałach na bramkę - i to w towarzystwie zawodowców: zawodników sekcji futsalu mężczyzn (I liga)?

Weź udział w licytacji i wygraj możliwość wzięcia udziału w turbokonkursach podczas treningu naszej sekcji futsalu, które pozwolą Ci sprawdzić i poprawić swoje umiejętności.

Przygotowaliśmy dla Ciebie m.in. następujące konkurencje:

 •  „Sam na sam” - zawodnik musi wygrać pojedynek z bramkarzem
 •  „Nie kręć, że strzelisz” - zawodnik wykonuje 15 obrotów wokół piłki, leżącej na ziemi (przy czym podczas ich wykonywania musi ciągle dotykać piłki ręką), a następnie ma strzelić karnego na pustą bramkę
 •  „Obij poprzeczkę” - zadaniem zawodnika jest trafić w poprzeczkę, strzelając z linii pola karnego
 •  „Połówka” - zawodnik ma za zadanie trafić na pustą bramkę, strzelając z połowy boiska (przy czym piłka nie może odbić się od ziemi)

Termin treningu do indywidualnego ustalenia z trenerem Wojciechem Pawickim – byłym zawodnikiem reprezentacji Polski i zespołów Futsal Ekstraklasy. Do wykorzystania w ciągu pół roku od dnia ogłoszenia wyniku licytacji. 

Sport, zabawa i spora dawka emocji na najwyższym poziomie gwarantowane!

Are you ready?

Zapraszamy do licytowania!

1

Koncert Studia Wokalnego UG - tylko dla Ciebie i Twoich gości

Specjalnie dla Ciebie i Twoich gości zaśpiewają utalentowane muzycznie wokalistki ze Studia Wokalnego UG, w wybranym przez Ciebie miejscu i repertuarze!

Organizujesz konferencję, bankiet, spotkanie biznesowe lub po prostu chcesz zrobić niespodziankę swojej rodzinie, przyjaciołom albo znajomym? To doskonały sposób, aby Twoje wydarzenie czy okazja, którą świętujesz, stały się wyjątkowe i niezapomniane!

 • Czas trwania koncertu: do 45 minut
 • Miejsce: do ustalenia i organizacji przez zwycięzcę aukcji (minimalna przestrzeń dla zespołu to 8m x 2m lub 7m x 3m)
 • Repertuar: do ustalenia (np. muzyka polska, piosenki świąteczne/kolędy lub inne znajdujące się w bieżącym repertuarze zespołu)
 • Termin koncertu: do indywidualnego ustalenia, nie później niż do 31.12.2024 r.

Podczas koncertu, w zależności od wybranego repertuaru, wystąpią członkinie zespołu w utworach solowych lub grupowych do podkładów instrumentalnych.

Co ważne - nagłośnienie, oświetlenie i przygotowanie sceny leży po stronie zwycięzcy aukcji, jako organizatora koncertu. My zapewniamy wokalistów i doskonałą atmosferę :)

Studio Wokalne UG to grupa artystyczna działająca od dwóch lat przy Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”. Zespół zrzesza uzdolnione muzycznie studentki i doktorantki, które w ramach działalności Studia mają szansę rozwijać swoje umiejętności wokalne. Obecnie zespół tworzy 9 studentek oraz 1 doktorantka UG, które pod czujnym okiem Krzysztofa Majdy – trójmiejskiego wokalisty, instruktora wokalnego i producenta muzycznego – aktywnie koncertują, nagrywają i kształtują swoją osobowość sceniczną. 

Zespół, mimo krótkiego stażu, na dobre rozgościł się w przestrzeniach Uniwersytetu Gdańskiego i ma już na swoim koncie nagrania studyjne, teledyski, udział w nagrodzonym spektaklu „Szymborska:kolaż”, a przede wszystkim dziesiątki koncertów, w tym duże projekty muzyczne takie jak flagowy już „Adele Songbook” (wykonywany m.in. na deskach Filharmonii Bałtyckiej czy Filharmonii Kaszubskiej), koncert zaduszkowy „Tyle było dni”, czy najnowszy projekt „Beat it, ladies! Michael Jackson w kobiecej odsłonie”, z którym zespół wystąpił m.in. w Starym Maneżu, Chatce Żaka w Lublinie czy podczas Pomorskiej Gali Sportu w Europejskim Centrum Solidarności.

Przykładowe realizacje Studia:

 • Studio Wokalne UG - Water Under the Bridge (Adele Songbook live) (youtube.com)
 • Beat it, ladies! - I just can't stop loving you (Michael Jackson cover) (youtube.com)
 • Tak jak śnieg - Studio Wokalne UG - YouTube

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo myślisz o konkretnej dacie koncertu i chcesz potwierdzić, czy jest ona możliwa, przed rozpoczęciem licytacji - zadzwoń (58 523 24 50).

Spraw, aby na Twojej wyjątkowej imprezie wybrzmiały wyjątkowe głosy członkiń Studia Wokalnego UG.

Zapraszamy do licytowania!

1

Profesjonalne nagranie w studio z producentem muzycznym Krzysztofem Majdą

Jeśli marzysz o profesjonalnym nagraniu swojej piosenki lub coveru, którym będziesz mógł się podzielić z rodziną i znajomymi lub udostępnić go w sieci, to ta aukcja jest stworzona dla Ciebie!

Weź udział w licytacji, a pod okiem doświadczonego instruktora śpiewu i trójmiejskiego producenta muzycznego - Krzysztofa Majdy /MYDA - nagrasz i wyprodukujesz swój wymarzony utwór.

Termin nagrania i produkcji muzycznej: do ustalenia bezpośrednio z prowadzącym, nie później niż do końca 2024 r.

Miejsce: Akademickie Centrum Kultury UG, ul. Wita Stwosza 58, Gdańsk

Przewidywany czas pracy nad materiałem: od 2 do 5 h

Krzysztof Majda - wokalista, instrumentalista, trener wokalny, producent muzyczny, songwriter i aranżer, magister sztuki, absolwent wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2017 roku wydał płytę „Bieg zdarzeń. Tribute to Turnau”. Koncertuje na wielu polskich scenach muzycznych. Miał przyjemność współwystępować z Anną Wyszkoni, Stanisławem Soyką, Tadeuszem Woźniakiem i zespołem Zakopower podczas koncertu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w londyńskim Royal Albert Hall. Od 2021 r. kierownik artystyczny Studia Wokalnego UG, działającego przy Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”, w ramach którego zrealizował autorskie projekty znane gdańskiej publiczności, takie jak „Adele Songbook” (Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Kaszubska), „Tyle było dni” (Teatr Szekspirowski), czy „Beat it, ladies! Michael Jackson w kobiecym wydaniu” (Stary Maneż).

Nie przegap takiej okazji - do usłyszenia w studio ;)

Zapraszamy do licytowania!

Oprac. Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy