Sonda: sesja zimowa na Uniwersytecie Gdańskim: studenckie wyzwanie czy przygoda?

Sesja zimowa na Uniwersytecie Gdańskim zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią studentów ogarnia mieszanka ekscytacji i napięcia. Jest to dla nich wyjątkowy okres, w którym muszą wytężyć swoje umysły, by sprostać oczekiwaniom wykładowców. Zapytaliśmy studentów UG, czy sesja to dla nich wymagający czas i jak sobie z tym radzą.

 

Wiktoria

Pierwszą osobą, z którą mieliśmy okazję porozmawiać, była Wiktoria, studentka 2. roku studiów magisterskich na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

- Tak naprawdę większość egzaminów udało mi się zdać jeszcze przed rozpoczęciem sesji zimowej, a podczas niej pozostały mi może 2 przedmioty do zaliczenia, które powinny być tylko formalnością. Ostatni tydzień przed sesją był bardzo intensywny i wymagający, więc jestem zadowolona z faktu, że wszystko do tej pory udało mi się zaliczyć i po tym, jak wrócę z Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, swój czas  będę mogła poświęcić na pisanie pracy magisterskiej zamiast na naukę do egzaminów.

Weronika

Inne plany podczas sesji ma Weronika, studentka 1. roku studiów magisterskich z Socjologii, dla której sesja będzie wymagającym okresem:

Podczas sesji mam kilka przedmiotów jeszcze do zaliczenia, przez co będę musiała spędzić najbliższy czas na nauce, ale jestem nastawiona do tego pozytywnie. Tak naprawdę najtrudniejszy egzamin - ze statystyki - mam już za sobą, więc patrzę w przyszłość z podniesioną głową i nie mogę się doczekać, aż napiszę ostatni egzamin i będę mogła świętować zdaną sesję!

Marcel

Marcel, student 2. roku studiów magisterskich na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, sesję zimową może uznać za zakończoną, ponieważ udało mu się wszystkie egzaminy zaliczyć przed jej rozpoczęciem:

Dla mnie sesja to w sumie nic niezwykłego Jeśli ktoś uczy się z zajęć na zajęcia i regularnie sobie przypomina najtrudniejsze rzeczy, to podczas sesji nie ma żadnego stresu i nerwów związanych z zaliczeniem przedmiotów. Natomiast udało mi się wszystko zaliczyć jeszcze przed jej rozpoczęciem, ponieważ u nas na kierunku mieliśmy bardzo intensywny tydzień poprzedzający sesję i wykładowcy zrobili nam wszystkie zaliczenia jeszcze przed jej startem. Cieszę się niezmiernie z tego faktu, ponieważ będę miał teraz troszkę więcej czasu dla siebie i najbliższych.

Alicja

Alicja, studentka 1. roku studiów magisterskich na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna, intensywny okres ma dopiero przed sobą:

Najbliższy czas będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem, ponieważ mam dużo zaliczeń i jeszcze więcej materiału do powtórzenia, w związku z czym każdą wolną chwilę poświęcam nauce. Nie jest to moja pierwsza sesja w życiu, więc wiem, ile kosztuje mnie to ciężkiej pracy, jednakże wiem też, że po napisaniu ostatniego egzaminu czekać na mnie będzie nagroda, więc nie mogę się już doczekać tej chwili!

 

Wiemy, że sesja to bardzo trudny i wyczerpujący okres, więc chcemy życzyć wszystkim studentkom i studentom UG jak najlepszych wyników, a później zasłużonego odpoczynku!

Autorzy tekstu: Julia Kuszewska, Sebastian Domdalski; zdjęcia: Natalia Gogolińska; realizacja wywiadów: Joanna Klocek, Marcel Tworkowski. Autorzy są studentami kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, II rok MSU, Reklama i PR