Schopenhaueralia 2024 – Ogólnopolska Filozoficzna Konferencja Naukowa

plakat

Koło Naukowe Filozofów UG zaprasza do odkrycia bogactwa niemieckiej filozofii! Już 22 i 23 lutego br. wszyscy fascynaci rozważań Kanta, Hegla, Nietzschego i Schopenhauera będą mogli przedstawić wystąpienie na ich temat. Zapraszamy do Auli 207 w budynku Wydziału Nauk Społecznych na Schopenhaueralia 2024! 

Schopenhaueralia 2024 to spotkanie umysłów, zderzenie idei oraz eksploracja głębokich zakamarków niemieckiego myślenia filozoficznego. Organizowane przez Koło Naukowe Filozofów Uniwersytetu Gdańskiego, we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Fundacją Humanity Plus Philosophy, wydarzenie będzie intelektualnie pobudzającym doświadczeniem. Partnerem medialnym jest Filozofuj.

- Schopenhaueralia stanowią odpowiedź na brak refleksji nad życiem i unikanie trudnych pytań. Zapraszamy młodych do głębszego namysłu nad egzystencją i sztuką krótkich, treściwych przemówień - piszą organizatorzy wydarzenia. - Tegoroczna edycja zgromadzi także doktorów i profesorów z różnych stron Polski, więc prelekcje będą pełne różnorodnych spojrzeń i doświadczeń. Dołącz do filozoficznego święta!

Konferencja przypada w 236. rocznicę urodzin Artura Schopenhauera, filozofa, którego idee nadal kształtują nasze rozumienie istnienia. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w auli S207 w dniach 22-23.02.2024 r., w godzinach 10.00 - 16.00.

- Schopenhaueralia 2024 nie są tylko dyskursem intelektualnym; to święto ciekawości, dowód na trwałe znaczenie filozofii w naszym życiu. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym uczonym, czy też ciekawym nowicjuszem, witamy Twoje spojrzenie, perspektywę i pasję do filozoficznego pytania - zapraszają organizatorzy.

Wydarzenie na Facebooku. 

 

 

plakat
oprac. MJ/ZP, Autorka oprawy graficznej: Paulina Kościelniak