Konkurs na scenariusze filmów promujących studiowanie na MFI

fot.

Jeśli jesteś studentem lub studentką Uniwersytetu Gdańskiego, interesujesz się naukami ścisłymi i chcesz spróbować swoich sił w napisaniu krótkiego scenariusza, ten konkurs jest właśnie dla ciebie! Wydziałowy Zespół ds. promocji nauki, promocji kierunków studiów i informacji na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki ogłasza konkurs dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego na scenariusze filmów promujących studiowanie na Wydziale MFI UG.

Konkurs skierowany jest do wszystkich studentek i studentów Uniwersytetu Gdańskiego, niezależnie od wydziału. Możliwe jest zgłaszanie projektów indywidualnie lub grupowo. Poszukiwane są oryginalne pomysły na scenariusze w trzech kategoriach, tj. filmów promujących studiowanie na MFI UG:

  1. matematyki;
  2. informatyki;
  3. fizyki lub fizyki medycznej.

Przewidziano trzy równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł każda za najlepsze scenariusze zgłoszone w poszczególnych kategoriach. Zwycięskie prace zostaną zrealizowane - nazwiska autorek i autorów scenariuszy pojawią się w napisach do filmów, a oni sami będą mogli uczestniczyć w pracach realizacyjnych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konkursu.

Scenariusz konkursowy musi być szczegółowy i zawierać opis sceny i aktorów, tekst, dialogi itp. W ocenie prac jury weźmie pod uwagę oryginalność pomysłu oraz możliwość jego realizacji na terenie Kampusu Oliwa (wewnątrz lub na zewnątrz budynków), w tym koszt realizacji. Szczegółowy regulamin dostępny jest tutaj.

Termin zgłoszeń do Etapu I upływa 29.02.2024 r.

 

Sponsorami nagród w konkursie są:

 Aplitt

Kainos

Jit Team

Cogitato

Logo
Oprac. DR/Zespół Prasowy UG