AI impulsem prawniczych innowacji - Legal Hackathon 

UG

Uniwersytet Gdański patronem honorowym Legal Hackathon 2024 - największego maratonu programowania w branży prawniczej. Już w dniach 8-10 marca interdyscyplinarne zespoły z całej Polski będą szukały innowacyjnych rozwiązań, które pomogą zrewolucjonizować pracę prawników, ich relacje z klientami czy dostęp do wymiaru sprawiedliwości. W tym roku główna nagroda to aż 20 tys. zł. Zapraszamy do rejestracji.

Impreza w sposób niepowtarzalny łączy dwa pozornie odległe od siebie światy - legal oraz IT - i pokazuje ich wzajemne przenikanie. To weekend pełen brainstormów, ciekawych i rozwijających rozmów oraz zastrzyku adrenaliny - opowiada Oskar Kwiatkowski, jeden z uczestników Legal Hackathonu 2022.

Pięć edycji prawniczego Hackathonu udowodniło, jak dużą popularnością cieszy się w Polsce LegalTech, czyli technologie prawnicze. Corocznie w tym trzydniowym maratonie programowania bierze udział ponad 150 uczestników. Konkurs wielokrotnie i szeroko komentowały w ostatnich latach media ogólnopolskie i branżowe. Jego organizatorem jest firma Wolters Kluwer Polska.

Legal Hackathon 2024

W 2024 r. spotkamy się ponownie, aby wraz z uczestnikami stworzyć nowe, cyfrowe i praktyczne rozwiązania dla prawników. W tym roku wyzwania będą się obracać wokół szeroko pojętej technologii AI. Pojawienie się ChatGPT w listopadzie 2022 r. spowodowało ogromny wzrost, i tak dużego, zainteresowania tematami sztucznej inteligencji. Postęp w dziedzinie przetwarzania języka naturalnego (NLP), skalowania technologii, możliwości obliczeniowych skutkuje znaczącym pobudzeniem innowacji w tym obszarze również w LegalTechu.

Do udziału w Hackathonie zapraszamy prawników, programistów, specjalistów business development, grafików, menedżerów projektu, analityków biznesowych, UX designerów oraz innych specjalistów.

Wszyscy uczestnicy połączeni zostaną w interdyscyplinarne zespoły, co sprzyja procesowi twórczemu i buduje nową perspektywę. Ponadto uczestnikom zapewnione zostanie wsparcie mentorów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pierwszy dzień maratonu to faza koncepcyjna i czas na formowanie zespołów. Drugiego dnia uczestnicy przystąpią do pracy nad wstępnym modelem lub prototypem rozwiązania, które trzeciego dnia - wraz z materiałami prezentacyjnymi - przedstawią przed jury. W ten sposób prawnicy weryfikują swoje nowatorskie pomysły w zderzeniu z technologią i oceną rynku, natomiast informatycy mogą pod okiem ekspertów sprawdzić, czy są w stanie zaprogramować konkretne wymagania biznesowe, korzystając z dostępnych technologii w krótkim czasie.

Wsparcie 20 mentorów

Tym, co wyróżnia Legal Hackathon od innych tego typu imprez, jest duże zaangażowanie ponad 20 mentorów, ekspertów z dziedziny prawa, technologii, twórców innowacji oraz entuzjastów LegalTech, którzy co roku poświęcają weekend i doradzają uczestnikom. Każdy zespół otrzymuje wsparcie merytoryczne, cenne rady i wskazówki, aby swój pomysł zrealizować również w realnym świecie. Kontakty zawierane na tym wydarzeniu procentują w postaci nowych relacji, biznesów i doświadczeń.

Dzięki Hackatonowi zyskałam energię do dalszych działań zawodowych w obszarze mojej specjalizacji. To skutkowało m.in. zaangażowaniem się w działalność Instytutu LegalTech przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz podjęciem decyzji o otwarciu własnej praktyki prawniczej związanej z nowymi technologiami i prawem własności intelektualnej. Hackathon to weekend pełen kreatywności, lekcji komunikacji oraz nawiązywania relacji - opowiada Dominika Królik, zwyciężczyni Legal Hackatonu w 2021 r.

Inicjatywa charytatywna

Legal Hackathon w 2024 r. jest symbolicznie odpłatny dla uczestników (50 zł). Wszystkie uzbierane środki zostaną - wspólnie z uczestnikami wydarzenia - przekazane na cel charytatywny.

Organizatorem wydarzenia jest firma Wolters Kluwer Polska, będąca częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer - globalnego lidera w dziedzinach profesjonalnej informacji, oprogramowania i usług dla branży prawniczej, administracji publicznej, biznesu, opieki zdrowotnej oraz obszaru compliance.

Strona wydarzenia oraz możliwość rejestracji:

Legal Hackathon 2024 - Wolters Kluwer Polska | Wolters Kluwer

 

Wolters Kluwer Polska