Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind już 5 i 6 marca!

EDu

Innowacyjne kierunki rozwoju kariery w polskiej zielonej energetyce. Już po raz drugi Uniwersytet Gdański będzie jednym ze 100 wystawców podczas Edu Offshore Wind. Wydarzenie organizowane 5 i 6 marca w AmberExpo skierowane jest do studentów i uczniów szkół średnich.

Targi stanowią idealną okazję do zaprezentowania oferty związanej z morską energetyką wiatrową. Już w pierwszej edycji wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z propozycjami edukacyjnymi Uniwersytetu Gdańskiego, takimi jak studia podyplomowe Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa oraz Mitygacja i adaptacja do zmiany klimatu. W tegorocznej edycji ekspozycja naszej uczelni składać się będzie z:

  • wyspy uczelnianej, na której zaprezentują się koła naukowe z różnych Wydziałów
  • wyspy transformacji energetycznej przygotowanej przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju
  • ekspozycji wielkogabarytowej Wydziału Oceanografii i Geografii UG

W każdej z tych przestrzeni zostaną zaprezentowane rozwiązania i informacje związane z zieloną energetyką. W ubiegłym roku były to m.in. model turbiny wiatrowej i elektrowni słonecznej, miniaturowe samochodziki napędzane energią słoneczną czy ekspozycja fauny, flory i miniaturowej wydmy. Warto dodać, że w 2023 r. ekspozycja UG stanowiła największą i jednocześnie najchętniej odwiedzaną ekspozycję uczelnianą na targach.

W tym roku przestrzeń wystawienniczą Uniwersytetu Gdańskiego organizują Centrum Transferu Technologii oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej. 

Druga edycja Targów Edu Offshore Wind - to 100 stoisk i ponad 8000 młodych osób!

Część ekspozycji UG podczas pierwszej edycji targów

Część ekspozycji UG podczas pierwszej edycji targów

Edu Offshore Wind 2024 to jedyne w skali kraju wydarzenie, które przybliża rozwojowy rynek pracy w zielonej energetyce w Polsce. Targi odbędą się 5 i 6 marca w AmberExpo w Gdańsku.

Dla osób zainteresowanych zaangażowaniem się w branżę Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku przygotowano szereg propozycji. W strefie Job Truck uczestnicy znajdą ofertę staży i praktyk w sektorze zielonej energetyki. Podczas wydarzenia Innowaton Baltic Challenge by Starter organizatorzy zapraszają młodzież do dialogu z firmami zajmującymi się zieloną energetyką. Zespół, który przedstawi najlepsze rozwiązania z branży morskiej, wygrywa wyjazd studyjny do Brukseli!

To tylko kilka atrakcji, które odbędą się podczas tych dwóch intensywnych dni na AmberExpo. Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na wydarzenie.

Relacja z poprzedniej edycji targów.

Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG