„Skłonność do ryzyka i co z niej wynika” – spotkanie w ramach Otwartych Wykładów Ekonomicznych

1

Wykłady popularnonaukowe o treści ekonomicznej - rusza kolejna, VII edycja spotkań w ramach cyklu Otwarte Wykłady Ekonomiczne.

W roku akademickim 2023/2024 spotkania organizowane przez Wydział Ekonomiczny będą odbywały się w formule online. W dotychczasowych edycjach udział wzięło już ponad 2500 osób, a prowadziło je 40 wykładowców.

Wykłady o treści ekonomicznej i charakterze popularnonaukowym mają na celu zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków, jak również pogłębienie wiedzy na temat zagadnień ekonomicznych, w tym pomoc w przygotowaniu do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Wykłady mogą stanowić także cenne wsparcie dla nauczycieli i ciekawy materiał dla młodzieży. Treść wykładów jest spójna z wymogami programu przedmiotów Podstawy przedsiębiorczości oraz Biznes i zarządzanie.

Wykłady odbywają się w wybrane wtorki w godzinach 17.30-19.00.

Kolejne wykłady odbywać się będą co 2 tygodnie. Daty kolejnych spotkań w semestrze letnim to: 19.03.2024r., 09.04.2024r., 16.04.2024r., 14.05.2024r. i 28.05.2024r. 

Najbliższy wykład Skłonność do ryzyka i co z niej wynika, czyli jak ekonomia behawioralna pomaga nie wpaść w pułapkę w decyzjach finansowych odbędzie się 19.03.2024 r. Poprowadzi go dr Elżbieta Babula z Katedry Mikroekonomii. Moderatorką będzie dr hab. Anna Blajer-Gołębiewska.

Opis wykładu

Rozwój ekonomii behawioralnej według niektórych przyczynia się do rewolucji w naukach ekonomicznych. Co takiego do tej pory ustaliła ekonomia oparta na obserwacjach decyzji ekonomicznych, włączająca do analizy czynniki natury psychologicznej? Czy wiadomo, jakie błędy popełniają ludzie i jak się ich ustrzec, aby podejmować właściwe decyzje i osiągnąć sukces finansowy?

Skłonność do ryzyka i pułapki w decyzjach finansowych możemy zbadać. Warto mieć świadomość różnego podejścia do ryzyka wśród poszczególnych grup inwestorów, a także być w stanie ocenić własny poziom skłonności do ryzyka inwestycyjnego.

 

Informacje w sprawie udziału w Otwartych Wykładach Ekonomicznych można uzyskać pod adresem mailowym: ekonomia@ug.edu.pl

 

Więcej o Otwartych Wykładach Ekonomicznych także na stronach:

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego OWE

Facebook Otwarte Wykłady Ekonomiczne

oprac. Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy