Nowo powstałe Koło Naukowe Teoretyków Filmu zaprasza!

spotkanie koła

Studenci UG powołali Koło Naukowe Teoretyków Filmu. W środę, 13 marca 2024 roku, w budynku Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się pierwsze spotkanie jego członkiń i członków.

Uczestnicy wzięli udział w dyskusji na temat twórczości i odbioru filmów jednego z najważniejszych amerykańskich reżyserów, Quentina Tarantino. Rozmowa toczyła się wokół przewijającego się w jego dziełach motywu zemsty. Nie zabrakło kilku słów o życiorysie i historii kariery Tarantino, wspomniano również jego licznych naśladowców.

Omawiano kilka z jego głośnych produkcji: Pulp Fiction, Django, Kill Bill i Pewnego razu w Hollywood.

Kolejne spotkanie odbędzie się 26 marca 2024 roku na Wydziale Historycznym. Jeżeli interesujesz się filmem, dołącz do nas!

Estera Pyszczorska, studentka III roku filologii polskiej (spec. publicystyczno-dziennikarska) na Uniwersytecie Gdańskim