Wieczór pełen rywalizacji, współpracy i fantazji. Za nami trzecia Noc Planszówek na UG! 

Fot

Blisko dwieście osób wzięło udział w całonocnym maratonie gier planszowych (i nie tylko!) przygotowanym przez Koło Naukowe UGranie i Koło Naukowe Biznesu Chemicznego. Pasjonaci wszelkiego rodzaju gier spotkali się 15 marca w budynku  Wydziału Historycznego UG. 

Na uczestników czekały dziesiątki gier planszowych, w dużej części zaoferowanych przez sponsorów wydarzenia: Muduko, Black Monk Games, GKF - Gdański Klub Fantastyki, Portal Games Polska, ALEplanszówki.pl, CH Manhattan w Gdańsku i Rebel.pl. Ponadto przeprowadzono 7 rozgrywek RPG oraz 1 sesję LARP, którą poprowadził doświadczony w tej dziedzinie Ignacy Kitłowski.

Odbył się również konkurs na najlepszy czas w grze komputerowej „Ukrainian Farmy”. W produkcji ukraińskiego studia gracz wciela się w kierowcę ciągnika, który holuje rosyjskie maszyny wojskowe. Twórcy gry zainspirowali się wydarzeniami, które miały miejsce pod Chersoniem. Dla zwycięzców i uczestników konkursu przewidziano nagrody zasponsorowane przez Muduko, Black Monk Games oraz Wydział Historyczny UG.

LARP

- To była długa i pełna emocji noc!  Dziękujemy, że przyszliście, i mamy nadzieję, że się Wam podobało - pisali po zakończeniu wydarzenia organizatorzy.

Warto dodać, że wydarzenie było możliwe dzięki współpracy dwóch kół naukowych z różnych wydziałów - Koła Naukowego Biznesu Chemicznego powstałego na Wydziale Chemii oraz Koła Naukowego UGranie zainicjowanego przez studentów Wydziału Historycznego.

oprac. MJ/ZP