Dr Katarzyna Pastuszak z podwójnym Stypendium Kulturalnym Miasta Gdańska

Fot. Dominik Paszliński

Od lewej: Andrzej Stelmasiewicz, dr Katarzyna Pastuszak, oraz Piotr Grzelak.

Fot. Dominik Paszliński/ gdańsk.pl

Dr Katarzyna Pastuszak z Zakładu Badań nad Sztukami Scenicznymi Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki oraz Pracowni Badawczej Between.Pomiędzy UG odebrała podwójne Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska na rok 2024.

Dr Katarzyna Pastuszak znalazła się w gronie 66 utalentowanych gdańskich artystek i artystów, którzy stworzą projekty z zakresu literatury, sztuk wizualnych, muzyki, tańca i teatru. Gala przyznania stypendiów odbyła się 26 marca 2024 r. w Instytucie Kultury Miejskiej. Przed wręczeniem dyplomów stypendystom gratulowała Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Dyplomy wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Zrównoważonego Rozwoju i Inwestycji Piotr Grzelak oraz Przewodniczący Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska Andrzej Stelmasiewicz.

W ramach Stypendium Kulturalnego na projekt artystyczny dr Katarzyna Pastuszak zrealizuje spektakl choreograficzny „Spore fantasy (sf)”, który wyrasta z wieloletniej fascynacji artystki-badaczki królestwem grzybów i podejmuje tematy relacji między człowiekiem i mikroorganizmami. Projekt powstanie we współpracy z Natalią Chylińską, a jego premiera odbędzie się we wrześniu 2024 roku.

Drugie stypendium - Stypendium Kulturalne Fundusz Mobilności - pozwoli Katarzynie Pastuszak na udział w międzynarodowym projekcie choreograficznym „Braiding Time, Memory and Water” pod kierunkiem Sue Schroeder, którego premiera odbędzie się 19 października 2024 r. w Atlancie (USA).

Pani Doktor serdecznie gratulujemy!

Fot. Dominik Paszliński/gdańsk.pl; oprac. Wydział Filologiczny UG