Kawiarnie Naukowe UG: cyberprzestrzeń – zagrożenia i ratunek

Fonoholizm, cyberprzemoc, fake newsy oraz higiena cyfrowa i dobre praktyki w korzystaniu z komunikacji zdalnej. To niektóre z zagadnień, które pojawią się podczas najbliższego otwartego wykładu w cyklu Kawiarnie Naukowe w Uniwersytecie Gdańskim.

W cyklu spotkań, przybliżających działalność naukową pracowników UG szerszemu odbiorcy, z publicznością spotka się 12 stycznia 2021 o godz. 17.00 dr Marcin Szulc, prof. Uniwersytetu Gdańskiego. Tytuł wykładu: Ryzykowne używanie elektronicznych środków przekazu – w jaki sposób pomóc sobie i dzieciom?

Jak podkreślają organizatorzy, oprócz niebywałych korzyści dostępu do nieograniczonych zasobów zdalnej przestrzeni, jesteśmy równocześnie narażeni na zagrożenia, a szczególnie najmłodsze pokolenie. Z jakimi niebezpieczeństwami mamy do czynienia? Jakie zasady ekranowe stosować? W jak sposób zbudować dobrą relację z dzieckiem? Na te pytania wykładowca spróbuje znaleźć odpowiedzi.

Osoby, które mają ochotę interaktywnie uczestniczyć w spotkaniu mają możliwość zadania pytania (do poniedziałku 11 stycznia 2020 r. na adres: oblicza.nauki@ug.edu.pl).

Link do wykładu:

Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Więcej informacji o wydarzeniach w ramach projektu.

Wykłady dofinansowano w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki”.

Załącznik Rozmiar
Abstrakt 453.5 KB