Czym jest CSR i co oznacza dla przedsiębiorstwa? Spotkanie w ramach Otwartych Wykładów Ekonomicznych

1

CSR - co to właściwie oznacza w praktyce? Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Otwartych Wykładów Ekonomicznych. Wykład pt. „Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) - co oznacza dla przedsiębiorstwa i jego otoczenia?” poprowadzi dr hab. Barbara Pawłowska, prof. UG z Katedry Ekonomiki Transportu.

Najbliższy wykład odbędzie się 09.04.2024 r. o godz. 17.30. Spotkanie stanowi część cyklu Otwartych Wykładów Ekonomicznych, które w roku akademickim 2023/2024 prowadzone są w formule online na Wydziale Ekonomicznym UG.

CSR - co to właściwie oznacza w praktyce? Na przestrzeni ostatnich kilku dekad definiowanie tego, w jaki sposób przedsiębiorstwa powinny udoskonalać praktyki związane ze społeczną odpowiedzialnością, zmieniało się dynamicznie. Dziś działania CSR znajdują się w kanonie praktyk dobrego zarządzania, a wciąż rosnące oczekiwania społeczne wywierają nieustanną presję na przedsiębiorstwa. W dzisiejszej rzeczywistości mało kto zastanawia się, czy działania CSR warto stosować. Odpowiedź wydaje się raczej oczywista. Pozostaje zatem określenie, w jaki sposób realizować koncepcję społecznej odpowiedzialności, aby przyniosła jak największą korzyść dla firmy oraz jej interesariuszy. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy szukać odpowiedzi na tak postawione pytanie.

Moderatorem spotkania będzie dr hab. Anna Blajer-Gołębiewska.

Informacje w sprawie udziału w Otwartych Wykładach Ekonomicznych można także uzyskać pod adresem mailowym: ekonomia@ug.edu.pl.

Więcej o Otwartych Wykładach Ekonomicznych również na stronach:
Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego OWE
Facebook Otwarte Wykłady Ekonomiczne

oprac. Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy