Z Ministrem Sławomirem Nitrasem o Centrum Sportowym i sukcesach zawodników UG

Fot. Alan Stocki/UG

Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras z Posłanką Agnieszką Pomaską i Przewodniczącym Komisji Sportu i Turystyki Miasta Gdańska Łukaszem Bejmem obejrzeli podczas wizyty w UG skromną bazę sportową uczelni oraz zapoznali się z planami 1 etapu budowy Centrum Sportu.

 

W Gdańsku trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Kobiet, w których zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego odnoszą sukcesy. Minister Sławomir Nitras przyjechał obserwować rozgrywki, a przy okazji zapoznał się z obiektami sportowymi, którymi dysponuje nasza uczelnia.

Fot. Alan Stocki/UG

Salę gimnastyczną i mniejszą salkę do ćwiczeń w dawnym rektoracie goście obejrzeli w towarzystwie Rektora prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego i trenera CWFiS Edwarda Pawluna, którzy przedstawili Ministrowi sukcesy sportowców UG w sporcie akademickim. Porównując niewielką bazę sportową uczelni z osiągnięciami zawodników -  Sławomir Nitras przyznał, że należy tym bardziej docenić ich wysiłek i sukcesy.

Fot. Alan Stocki/UG

Rektor prof. Piotr Stepnowski przedstawił gościom plany I etapu Centrum Sportu UG, którego budowa niebawem ma się rozpocząć. Powstanie wielofunkcyjna hala sportowa mająca służyć nie tylko potrzebom dydaktycznym, ale również rozwojowi w naszych strukturach sportu w wymiarze zarówno akademickim, jak i profesjonalnym.
- Tutaj też mają rozgrywać swoje mecze zespoły, które zgłaszamy do rozgrywek Lig Akademickich - nowego projektu Ministerstwa Sportu, który trafia idealnie w potrzeby środowiska - powiedział Rektor prof. Piotr Stepnowski. - Niedawno podpisaliśmy umowę z Treflem Sopot, w wyniku której drużyna, dotychczas występująca jako Trefl II Sopot, gra pod nazwą Uniwersytet Gdański Trefl Sopot. Mamy też dedykowany sportowcom wewnętrzny program kariery dwutorowej, gdzie wspieramy najlepszych udogodnieniami w dostaniu się na studia, akademikami oraz stypendiami.

Budowę Centrum Sportu UG Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje kwotą 25 mln. złotych.

MNG/ZP, fot. Alan Stocki/ZP