„Program publikacyjny UG” w nowej odsłonie właśnie został uruchomiony

„Program publikacyjny UG” to fundusz na dofinansowanie upowszechniania wyników badań naukowych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego oraz doktorantów szkół doktorskich UG, który powstał w ramach programu Inicjatywa Doskonałości „Uczelnia Badawcza”.

Program umożliwia otrzymanie dofinansowania kosztów publikacji w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych oraz upowszechnianie tych informacji w otwartym dostępie. Zapewnia również świadczenia finansowe dla pracowników i doktorantów szkół doktorskich UG publikujących w najlepszych wydawnictwach i czasopismach. Do Programu może zgłosić się każdy nauczyciel akademicki, dla którego uczelnia jest podstawowym miejscem pracy oraz doktorant szkoły doktorskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie publikacji lub świadczenie dla pracownika (doktoranta) w ramach Programu jest autorstwo, współautorstwo, przewodniczenie zespołowi redakcyjnemu publikacji naukowych opublikowanych w wysoko punktowanych czasopismach naukowych lub wydanych przez prestiżowe wydawnictwa naukowe  w danym roku obowiązywania programu publikacyjnego. W 2021 roku można również zgłaszać publikacje, które ukazały się w grudniu 2020 roku. Każdy wniosek podlegać będzie zaopiniowaniu przez komisję ds. weryfikacji wniosków, która weźmie pod uwagę rolę autora, liczbę autorów z UG oraz rangę czasopisma / wydawnictwa.

- Program publikacyjny jest jednym z tych programów, które mają wesprzeć udoskonalenie  naszej działalności naukowej. Publikując w najlepszych czasopismach i w otwartym dostępie podkreślamy znaczenie naszych badań jednocześnie mając szanse dotrzeć do szerszego grona naukowców. Niebawem ukaże się kolejny z programów o nazwie „Małe granty – UGrants”, który tym razem będzie stanowił wsparcie dla naukowców w ubieganiu się o granty badawczemówi prof. Wiesław Laskowski, Prorektor ds. Badań Naukowych

Szczegółowe informacje na temat zasad i wytycznych składania wniosków znajdują się na stronie.

Zespół Prasowy UG