Zapraszamy na seminarium naukowe „Współczesne oblicze Europy Bałtyckiej. W setną rocznicę urodzin profesora Jerzego Zaleskiego”

fot.

Z okazji setnej rocznicy urodzin prof. Jerzego Zaleskiego na Wydziale Nauk Społecznych UG odbędzie się seminarium naukowe poświęcone regionowi Morza Bałtyckiego i związanej z nim polityce. Wydarzenie honorowym patronatem obejmuje Rektor UG prof. Piotr Stepnowski.

Seminarium naukowe pt. Współczesne oblicze Europy Bałtyckiej. W setną rocznicę urodzin profesora Jerzego Zaleskiego odbędzie się 14 czerwca 2024 r. w budynku Wydziału Nauk Społecznych (Gdańsk, ul. Jana Bażyńskiego 4, sala B201). Początek zaplanowano na godz. 11:00. Podczas seminarium głos zabiorą dr hab. Jan A. Wendt, prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, prof. dr hab. Tadeusz Palmowski, prof. dr hab. Piotr Mickiewicz oraz prof. dr hab. Jacek Zaucha.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Prof. Jerzy Zeleski - polski ekonomista i geograf, żołnierz AK i WiN, od 1946 r. związany z Trójmiastem. W swoim bogatym życiu zawodowym pełnił role pracownika naukowego i dydaktycznego, urzędnika, pracownika fizycznego i urzędnika. Autor lub redaktor 15 książek naukowych, zainteresowany problemami geografii ekonomicznej i społecznej - zwłaszcza zagadnień związanych z morzem.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Załącznik Rozmiar
Program Seminarium 328.67 KB