Cyfrowe Trójmiasto na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Zapraszamy na kick-off meeting cyklu inspirujących spotkań na temat Digital Twin & Smart City

fot.

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG wraz z partnerami zaprasza serdecznie na pierwsze z cyklu spotkanie poświęcone Digital Twin & Smart City.  Spotkanie otwarte jest dla całej społeczności akademickiej UG - studentów, doktorantów i pracowników zainteresowanych innowacyjną tematyką oraz włączeniem się do budowania peer learningowej sieci współpracy naukowej, edukacyjnej i komercyjnej.

Będziemy rozmawiać na temat korzyści z cyfrowych bliźniaków w inteligentnych miastach, prezentując studia przypadków. Pokażemy, w jaki sposób digital twin optymalizują planowanie, zarządzanie, podejmowanie decyzji, monitorowanie procesów i przeprowadzanie symulacji, przy okazji minimalizując koszty, zwiększając produktywność i tworząc modele bardziej przyjazne dla środowiska.

Dwugodzinne spotkanie z ekspertami tematyki Smart City & Digital Twin ma charakter otwarty i odbędzie się w najbliższy czwartek, 6 czerwca, o godz. 16:00 w auli 1.15 Instytutu Informatyki, Wydział MFI, ul. Wita Stwosza 57, Kampus Oliwa.

Agenda spotkania:

1. Cyfrowe Trójmiasto
Aleksander Szerner - Prezes Stowarzyszenia BIM

2. Smart City Sopot
Magdalena Cieślik - Wiceprezydent miasta Sopot

3. Digital Twin Portu Gdynia
Mikołaj Połoczański - Dyrektor ds. Hydrotechnicznych w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia

4. Cyfryzacja, Transformacja, Wise City - doświadczenia z transformacji cyfrowej w Wielkiej Brytanii
Marcin Bożęcki i Patryk Jar - firma Kainos

Patronem merytorycznym spotkania jest Stowarzyszenie BIM https://plbim.org

Organizatorami wydarzenia są Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG oraz Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG.

Oprac. ZP