Odkryj świat kina z Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy

fot.

Jak wygląda współpraca z wielkimi mistrzami kina? Co odróżnia scenariusz filmu dokumentalnego od fabularnego? Czy współczesne kino historyczne zawsze musi być podporządkowane biografii? Czy komedie lepiej oglądać w grupie, czy samotnie? Wreszcie: jak w latach 80. podrabiano wizę (oczywiście tylko do celów filmowych)? Odpowiedzi na te pytania można teraz poznać bez wychodzenia z domu!

Zapraszamy na kanał YouTube Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy - dostępne są na nim nagrania rozmów, które cyklicznie odbywają się w Centrum. To niepowtarzalna okazja, aby bliżej poznać pracę i twórczość reżyserów, aktorów, scenografów, twórców internetowych, filozofów, filmoznawców, dziennikarzy i wielu innych ekspertów związanych z kinem.

Nagrania zostały zrealizowane przez zdolnych praktykantów z CFUG. Wśród gości znaleźli się m. in.  Anna Dymna, Artur Barciś, Paweł Maślona, Mirosław Baka, Paweł Łoziński, Krzysztof Zanussi, Maciej Cuske, Piotr Tarczyński i inni.

Zapraszamy do subskrybowania i regularnego odwiedzania kanału Centrum Filmowego na platformie YouTube pod adresem: www.youtube.com/@cfug

 

Weronika Wolska/CFUG; oprac. ZP