Studenci z Wydziału Ekonomicznego w finale Akademickich Mistrzostw Menedżerskich!

1

Zespół studentów Uniwersytetu Gdańskiego w składzie: Aleksander Setnik, Jan Szwindowski i Magdalena Kicior, wraz z opiekunem mgr. Przemysławem Wysińskim, pokonał 195 zespołów reprezentujących 86 uczelni z całej Polski i wziął udział w wielkim finale największego konkursu biznesowego dla studentów w Polsce.

W eliminacjach konkursu zostało wyłonionych 10 najlepszych zespołów, które przystąpiły do rozgrywki finałowej. Wśród nich znalazł się zespół studentów z Wydziału Ekonomicznego UG.

Wielki finał odbył się 12 czerwca w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a zawodnicy stanęli przed wyzwaniem poprowadzenia agencji interaktywnej. W trakcie decydującej rozgrywki studenci musieli podejmować kluczowe decyzje biznesowe w ograniczonym czasie, co wymagało od nich nie tylko wiedzy i kompetencji biznesowych, ale także umiejętności pracy pod presją czasu. Rozgrywka finałowa trwała od godz. 08:45 do 15:15. Po zakończeniu ostatniej rundy nadszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Zespół studentów z Wydziału Ekonomicznego UG w składzie Aleksander Setnik, Jan Szwindowski i Magdalena Kicior oraz opiekun zespołu mgr Przemysław Wysiński zajęli ostatecznie 9 miejsce.

W uroczystości wręczenia medali oraz pucharów udział wziął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek oraz Prezes grupy InPost Rafał Brzoska.

Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie stanowią dla studentów unikalną okazję do zdobycia praktycznego doświadczenia biznesowego. Studenci dzięki wykorzystaniu Branżowych Symulacji Biznesowych, czyli aplikacji edukacyjnej do praktycznej nauki biznesu, zakładają i prowadzą wirtualne przedsiębiorstwa. Sam konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji oraz wielkiego finału. Tegoroczne eliminacje trwały 5 tygodni, podczas których uczestnicy prowadzili biura podróży i podejmowali decyzje związane z zarządzaniem ofertą, zatrudnianiem pracowników, marketingiem czy sprzedażą swoich usług.

Gratulujemy!

oprac. Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy