Konkurs „SDG Challenge. Projektujemy zrównoważoną przyszłość”

1

InvestGDA we współpracy z Uczelniami Fahrenheita zaprasza studentów, doktorantów oraz pracowników do udziału w konkursie „SDG Challenge. Projektujemy zrównoważoną przyszłość”! To okazja do zaprezentowania i wdrożenia swoich innowacyjnych pomysłów na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz zdobycia atrakcyjnych nagród.

Celem Konkursu jest wyłonienie innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do budowania zrównoważonej przyszłości Gdańska. Zgłaszany projekt powinien stanowić rozwiązanie jednego z poniższych problemów, wpisujących się w realizację co najmniej jednego z Celów Zrównoważonego Rozwoju:

1. Redukcja stresu i poprawa zdrowia psychicznego młodzieży w ramach Celu 3: Dobre zdrowie i jakość życia;
  2. Instalacje wykorzystujące energię odnawialną w ramach Celu 7: Czysta i dostępna energia;
  3. Inteligentne zarządzanie wodą w ramach Celu 6: Czysta woda i warunki sanitarne;
  4. Ochrona klimatu w Gdańsku w ramach Celu 13: Działania w dziedzinie klimatu.

Nagrody

Laureatom konkursu, tj. osobom lub zespołom, przyznane zostaną nagrody w następującej wysokości:

• I miejsce: 9 000,00 zł,
  • II miejsce: 6 000,00 zł,
  • III miejsce: 3 000,00 zł.

Ponadto zdobywca I miejsca, po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie, otrzyma dofinansowanie na wdrożenie zwycięskiego projektu w wysokości 30 000,00 zł.

Aby zgłosić projekt, należy:

1. Zapoznać się z Regulaminem. Szczegółowe zasady uczestnictwa dostępne są w Regulaminie konkursu (poniżej). Zapoznaj się z nim uważnie, aby mieć pewność, że spełniasz wszystkie wymagania.
  2. Zorganizować zespół. Twój zespół może składać się z maksymalnie 5 osób. Pamiętaj, że przewidziane są punkty bonusowe dla zespołów, w skład których wchodzą co najmniej dwie osoby pochodzące z różnych uczelni tworzących Uczelnie Fahrenheita: GUMed, PG lub UG.
  3. Wypełnić dokumenty zgłoszeniowe. Po skompletowaniu zespołu, wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz fiszkę informacyjną, a także dołącz wymagane załączniki. Dokumenty do pobrania dostępne są poniżej.
  4. Wysłać zgłoszenie. Zgłaszane prace należy wysłać drogą e-mailową na adres: konkurs@investgda.pl.

• Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 sierpnia 2024 r., godz. 20:00
  • Ogłoszenie wyników: 22 listopada 2024 r.

Nie przegap tej szansy na udział w konkursie, który może odmienić Gdańsk! Projektujmy razem zrównoważoną przyszłość i realizujmy Cele Zrównoważonego Rozwoju!

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: https://faru.edu.pl/pl/aktualnosci/sdg-challenge

Karolina Sienkiewicz/FarU