Łacina na pikniku – o udziale zespołu z Zakładu Filologii Klasycznej w 27 Pikniku Naukowym w Warszawie

Pracownicy Zakładu Filologii Klasycznej na tle PGE Narodowego w Warszawie

„Nie do wiary!” – pod takim hasłem przewodnim odbył się 27 Piknik Naukowy organizowany przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. To największa w Europie impreza plenerowa w Europie popularyzująca naukę. Wśród wystawców znaleźli się także przedstawiciele Uniwersytetu Gdańskiego.

- Jako beneficjenci NCBR+ dzieliliśmy się z najmłodszymi i starszymi efektami edukacyjnymi naszego projektu „Skarbiec wiedzy, czyli nietypowy kurs języka łacińskiego i kultury antycznej dla nastolatków oraz zajęcia wspomagające dla ich rodziców­” - mówi dr Agnieszka Witczak z Zakładu Filologii Klasycznej Wydziału Filologicznego UG. - To był niezwykle udany dzień, bo po raz kolejny okazało się, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. I łacina również!!!

Wraz z dr Agnieszką Witczak dokonania naukowe zespołu prezentowali także inni pracownicy Zakładu Filologii Klasycznej: dr Grzegorz Kotłowski oraz mgr Elżbieta Starek.

Hasło przewodnie pikniku miało szczególne znaczenie: odnosiło się do fundamentalnej roli nauki, która nie każe w nic wierzyć, a każda hipoteza wymaga eksperymentalnego potwierdzenia. Postęp dokonuje się właśnie dzięki temu, że naukowcy kwestionują dotychczasowe przekonania. Tegoroczny Piknik Naukowy miał miejsce 15 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. Mamy nadzieję, że naukowczynie i naukowcy z UG zaprezentują się również w jego kolejnych edycjach.

Więcej o pikniku

Opracowanie: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz/Zespół Prasowy UG