Akademickie Centrum Kultury UG zaprasza

Spotkanie z Birgerem Amundsenem, autorem premierowej książki pt. Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie odbędzie się online 21 stycznia (czwartek) o godz. 18.00.

Rozmowę z autorem książki o człowieku, którego domem przez czterdzieści lat stał się Spitsbergen poprowadzi w jęz. angielskim dr Agnieszka Kiejziewicz, a tłumaczyć na jęz. polski będzie Anna Kilmont.

Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen w swojej książce, wydanej przez Wydawnictwo Czarne 13 stycznia 2021, opowiada historię życia Haralda Soleima, nietuzinkowego człowieka, awanturnika i samotnika na dalekiej północy.

Czasy Haralda trapera dobiegły kresu, a z nim skończyła się cała epoka. Dziś to kolorowe miejsce pełne przedstawicieli różnych narodowości, to naukowcy z całego świata gnający po próbki na skuterach lub helikopterem, to wycieczkowe statki wypełnione turystami, to topniejące lodowce. Jednak wciąż bez zagłębienia się w świat Haralda nie sposób zrozumieć tego kawałka Arktyki – zapowiada książkę Adam Wajrak.

Organizatorami wydarzenia są Nordic Focus Festival, Wydawnictwo Czarne oraz DKF UG Miłość Blondynki i Akademickie Centrum Kultury UG.

Link do spotkania na fb:

https://www.facebook.com/NordicFocusFestival

Zespół Prasowy UG