Prof. UG laureatem nagrody Medal Stolema 2020

Zdjęcie poglądowe

Prof. dr hab. Marek Cybulski z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego został laureatem nagrody Medal Stolema 2020.

Kapituła Medalu Stolema przyznała to wyróżnienie dwóm osobom: prof. dr. hab. Markowi Cybulskiemu, wieloletniemu wykładowcy na Wydziale Filologicznym UG, wybitnemu językoznawcy, specjaliście od języka kaszubskiego. Profesor Marek Cybulski jest także członkiem prezydium Rady Języka Kaszubskiego. Drugim laureatem Medalu Stolema został Edmund Szymikowski - hafciarz, wieloletni organizator konkursów hafciarskich oraz propagator tej sztuki.

Medal Stolema przyznawany jest przez Klub Studencki Pomorania od 1967 roku. Wśród wielu wyróżnień, odznaczeń i nagród przyznawanych w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim cieszy się największym uznaniem. Medalem wyróżniane są osoby, instytucje, związki lub organizacje, które w szczególny sposób przyczyniły się do pomnożenia dorobku oraz osiągnięć kultury Kaszub i Pomorza lub do jej spopularyzowania.

Dr Anna Malcer-Zakrzacka/Wydział Filologiczny UG