Nowe przestrzenie dla mieszkańców osiedla akademickiego Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie

fot.

Pokój Gier oraz mini ogródek społecznościowy na balkonie - 4 lipca 2024 roku w Domu Studenckim nr 10 Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się uroczyste otwarcie nowych przestrzeni stworzonych z myślą o mieszkańcach osiedla akademickiego w Oliwie.

Pierwszą z przestrzeni jest Pokój Gier znajdujący się na parterze Domu Studenckiego. Pokój został wyposażony w konsolę do gier oraz bogatą kolekcję gier planszowych, które mają służyć integracji i relaksowi studentów.

Otwarcie Pokoju Gier jest rezultatem wspólnej inicjatywy Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Rady Doktorantów UG oraz Parlamentu Studentów UG. Fundacja na Rzecz Studentów i Absolwentów UG, która prowadzi stoisko z gadżetami uniwersyteckimi na Wydziale Nauk Społecznych, a także stronę internetową uniwersyteckiegadzety.pl, była fundatorem gier oraz konsoli, dzięki którym nowy Pokój Gier został w pełni wyposażony.

Drugą z przestrzeni jest otwarty na balkonie Domu Studenckiego numer 10 ogródek społecznościowy!

Dotychczas nieużytkowany balkon będzie miał nową rolę, po pierwsze pomoże realizować pasje i hobby studentów, ale również ma wspomóc ich dobrostan! W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że kolor zielony działa kojąco na oczy, a prowadzenie swoich upraw może polepszać samopoczucie! 

W ogródku znajdują się doniczki z takimi ziołami jak oregano, tymianek, bazylia, mięta, mięta pieprzowa, a także donice, w których studenci będą mogli sadzić swoje rośliny i o nie dbać. Na 800 litrach ziemi można przygotować okazałe grządki! Do dyspozycji uczestników ogrodu będą pomidory koktajlowe, które zostały przekazane przez Kierowniczkę Działu Domów Studenckich Beatę Weber

W otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz Uniwersytetu Gdańskiego oraz studenckiej społeczności: Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, Kierowniczka Działów Domów Studenckich Beata Weber, Administrator Domu Studenckiego nr 10 Jolanta Trochimiuk, Przewodniczący Uczelnianej Komisji Kwaterunkowej UG Kacper Wiśniewski, Wiceprzewodniczący Parlamentu Studentów UG Piotr Patalas, Wiceprezes Fundacji na rzecz Studentów i Absolwentów UG Dominik Walczak, Dyrektor Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG Łukasz Bień, studentka oraz organizatorka przestrzeni w DS. 10 Weronika Alchimowicz.

Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia prof. UG Arnold Kłonczyński podkreślił znaczenie takich inicjatyw dla społeczności studenckiej: - Pokój Gier czy ogródek społeczny to miejsca, które sprzyjają nie tylko odpoczynkowi, ale także budowaniu relacji i wzmacnianiu więzi między studentami - powiedział. 

 

Kierowniczka Działów Domów Studenckich UG Beata Weber dodała: - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tych miejsc. Wierzę, że Pokój Gier stanie się ważnym punktem na mapie osiedla akademickiego a ogród społeczny pozwoli na realizację pasji studentów.

CASiD UG; fot. Łukasz Bień