Dorota Kowalewska i Grzegorz Gzyl – drugie spotkanie teatralne Za Kulisami

Za kulisami - plakat

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zaprasza na drugą odsłonę cyklu Za Kulisami. Tym razem spotkamy się z aktorskim małżeństwem – Dorotą Kowalewską z Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Grzegorzem Gzylem z Teatru Wybrzeże. 

Z naszymi gośćmi porozmawiamy o kulisach ich wieloletniej aktywności na trójmiejskich scenach. Poruszymy takie tematy jak wspólne doświadczenia zawodowe czy różnice między pracą aktora dramatycznego a działalnością artysty teatru muzycznego. Zapytamy między innymi o największe aktorskie wyzwania, a także o opinię dotyczącą zmian w teatrze oraz sztuce aktorskiej na przestrzeni lat. 

W drugiej części spotkania zaplanowaliśmy pytania od publiczności. 

Startujemy 25 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.30. 

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem Microsoft Teams. Prowadzenie: Kamil Grabarczyk oraz Kinga Wyderka (studenci III roku Wiedzy o teatrze). 

Link do wydarzenia

Zapraszamy serdecznie! 

 

Dorota Kowalewska

źródło: www.muzyczny.org

Dorota Kowalewska 

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1989). Solistka Teatru Muzycznego w zespole Teatru od 1989 r.  Otrzymała nagrody:  

Nagroda główna na Festiwalu Ogródkowym w Warszawie dla spektaklu „Roxi Bar” z jej udziałem (2005) 

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia Teatru (2008) 

Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za rolę Evity (1997) 

Występuje w spektaklach: Chłopi, Cud albo Krakowiaki i górale, Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła, Okno na parlament, Sceny miłosne dla dorosłych, Skrzypek na dachu, Szalone nożyczki

 

 

Grzegorz Gzyl

Grzegorz Gzyl 

Absolwent PWST w Krakowie. Przez siedem sezonów był solistą – śpiewakiem Teatru Muzycznego w Gdyni. Występował też na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni. Aktor Teatru Wybrzeże od 1994 roku. W 2004 roku otrzymał wyróżnienie honorowe na VIII Festiwalu Komedii "Talia". 

Występuje w spektaklach: Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa, Little Pony, Nora, Seans, Trojanki, Wesołe kumoszki z Windsoru

 

Zespół Prasowy UG