Relacja z VII Otwartych Mistrzostw Gdańska w Scrabble

fot. Łukasz Bień

Zacięta rywalizacja oraz duży sukces frekwencyjny - tak można podsumować VII Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Scrabble, które odbyły się na Wydziale Nauk Społecznych UG.

W dniach 24-25 sierpnia na Wydziale Nauk Społecznych odbyły się VII Otwarte mistrzostwa Gdańska w Scrabble. Turniej zorganizowany przez ACK ALTERNATOR i Uniwersytecki Klub Scrabble F-16 okazał się dużym sukcesem pod względem liczby uczestników. W dolnej rotundzie WNS pojawiło się aż 108 graczek i graczy żądnych scrabblowych wrażeń i sukcesów, w tym wielu absolwentów, pracowników i studentów UG.

Po dwóch dniach zmagań wyłoniono zwycięzców. Turniej wygrał Dominik Urbacki z Pruszkowa, II miejsce zajął Michał Alabrudziński z Włocławka, a III Kazimierz Merklejn z Warszawy. Wszyscy laureaci są byłymi mistrzami Polski w Scrabble. Wręczono też dodatkowe nagrody w wielu kategoriach i konkursach oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników.

Organizacja wydarzenia możliwa była dzięki życzliwości władz Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Chemii i Wydziału Nauk Społecznych. Koordynatorami zawodów byli Michał Biełuszko i Barbara Madany z ACK oraz Andrzej Bednaruk z Administracji Budynku Wydziału Chemii.

Na Wydziale Chemii siedzibę ma Uniwersytecki Klub Scrabble F-16, jeden z największych klubów Scrabble w Polsce. Wszyscy zainteresowani tą grą są tu bardzo mile widziani, zapraszamy!

Andrzej Bednaruk; oprac. ZP