Rzeźba w metalu na żywo: performans artystyczny Marco Mazzei

Grafika - ryba z metalu

Włoski Instytut Kultury w Warszawie oraz Uniwersytet Gdański zapraszają na wyjątkowy performans artystyczny włoskiego artysty i projektanta, Marco Mazzei. Wydarzenie odbędzie się 17 września o godzinie 12:00 w Galerii Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

Marco Mazzei, znany z międzynarodowego projektu związanego z podnoszeniem świadomości na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na morskie ekosystemy, tworzy na miejscu rzeźby z aluminium w kształcie ryb. Jego prace symbolizują relację między lądem a morzem oraz potrzebę ochrony życia morskiego. W trakcie godzinnego performansu artysta zaprezentuje swoją technikę pracy z metalem, tworząc rzeźbę na oczach publiczności. Rzeźba pozostanie na stałe w okolicy, przypominając o istotnych wyzwaniach, przed jakimi stoi nasza planeta.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Producentem wydarzenia jest akademickie Centrum Kultury UG ALTERNATOR

Instagram artysty