Uczelnie Fahrenheita podpisały porozumienie o współpracy z Chungnam National University

Rektorzy FarU i Prezydent Koreańskiej Uczelni

Przedstawiciele władz Chungnam National University z Korei Południowej spotkali się z władzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. Przedstawiciele czterech uczelni rozmawiali o współpracy akademickiej. W ramach wizyty zaprezentowano także potencjał Uczelni Fahrenheita, w tym trzech pomorskich kampusów.

Rozmowy rozpoczęły się w Sali senatu w Atheneum Gedanense Novum, a poprzedziły je prezentacje indywidualne poszczególnych uczelni – w pierwszej kolejności gospodarza, prof. Michała Markuszewskiego, rektora GUMed, następnie prof. Krzysztofa Wilde, rektora PG oraz prof. Piotra Stepnowskiego, rektora UG i przewodniczącego Zgromadzenia Związku. CNU reprezentowali: prof. Jeong-Kyoum Kim, prezydent, prof. Hyun Joo An, wiceprezydent ds. międzynarodowych oraz prof. Dae Hoon Kwak, dyrektor Biura Prezydenta.

Z ramienia pomorskich uczelni w spotkaniu wzięli udział również:

• Z Uniwersytetu Gdańskiego:
    • Prorektorka ds. Współpracy i Umiędzynarodowienia dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG
  • Z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego:
    • Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy prof. dr hab. Anna Żaczek
    • Prorektor ds. Klinicznych dr hab. Michał Hoffman
    • Pełnomocnik Rektora ds. Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” prof. dr hab. Tomasz Bączek
    • Kierownik Działu Obsługi Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” Olga Hofman
  • Z Politechniki Gdańskiej:
    • Prorektor ds. Rozwoju dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka, prof. PG
    • Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z instytucjami naukowo-dydaktycznymi państw azjatyckich dr hab. Christian Jungnickel, prof. PG
    • Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydział Chemii prof. dr hab. Juliusz Orlikowski
    • Prodziekan ds. Kształcenia i Dydaktyki WETI dr inż. Piotr Kaczmarek
    • Prodziekan ds. Organizacji FTiMS dr hab. inż. Aleksandra Dorota Mielewczyk-Gryń, prof. PG
  • Uczelnie Fahrenheita reprezentowała Zastępczyni Dyrektora Związku Katarzyna Zygmunt,.
Prezentacja

Pierwsza część spotkania zakończyła się podpisaniem porozumień o współpracy pomiędzy uczelniami tworzącymi Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita a Chungnam National University. Następnie goście zostali oprowadzeni po kampusach uczelnianych GUMed, PG i UG.

CNU funkcjonuje jako regionalny uniwersytet krajowy. Obejmuje regiony Daejeon, Sejong i Chungnam. Skupia ponad 20 000 studentów i pracowników, w tym ponad 1000 studentów zagranicznych z 30 krajów. Oferuje szeroki wachlarz dyscyplin, od nauk humanistycznych i społecznych, inżynierii, zarządzania i ekonomii, po nauki o sztuce, sporcie i naukach medycznych. Działa na rzecz rozwijania współpracy i synergii między środowiskiem akademickim, przemysłem i instytucjami badawczymi.
Więcej na stronie instytucji: 충남대학교 영문홈페이지 (cnu.ac.kr)

Karolina Sienkiewicz/FarU, fot. Marcel Jakubowski