Uniwersytet Gdański ponownie doceniony w aspekcie międzynarodowym

fot.

Global Scholarships – platforma zbierająca informacje o stypendiach umożliwiających studia i staże zagraniczne – doceniła Uniwersytet Gdański w swoim zestawieniu polskich uczelni najlepszych dla międzynarodowych studentów.

Platforma Global Scholarships funkcjonuje od 2017 roku. Ma na celu zapewnienie potrzebnych informacji obecnym i przyszłym studentom zainteresowanym edukacją poza granicami własnego kraju. Poza obszerną bazą danych zawierającą publiczne i prywatne programy stypendialne, prowadzona jest również strona w formie bloga, dostarczająca przydatnych wiadomości na temat życia codziennego, kosztów kształcenia i utrzymania, oferty edukacyjnej i innych aspektów istotnych z punktu widzenia osób poszukujących możliwości studiowania w innym państwie.

Ostatnio Global Scholarships zaprezentowało zestawienie najlepszych polskich uczelni z punktu widzenia możliwości oferowanych studentom międzynarodowym. Na siódmym miejscu znalazł się tam Uniwersytet Gdański. Pełen tekst artykułu (w języku angielskim) dostępny tutaj.

Oprac. DR/CKiP