Wydział Biologii zaangażował się w ministerialną akcję „Weekend Seniora z Kulturą”

1

Walka z wykluczeniem poprzez włączenie osób starszych do regularnego uczestnictwa w szeroko rozumianym życiu kulturalnym oraz integracja międzypokoleniowa - oto główne cele kolejnej edycji „Weekendu Seniora z Kulturą”, który w tym roku odbędzie się w dniach 5-6 października. W akcji weźmie udział Muzeum Inkluzji w Bursztynie znajdujące się na Wydziale Biologii UG.

Kultura nie zna ograniczeń wiekowych. Ogólnopolska akcja „Weekend Seniora z Kulturą”, organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się już po raz jedenasty. Ta szczególna inicjatywa od wielu lat umożliwia seniorom z całego kraju udział w licznych wydarzeniach w ramach specjalnych programów przygotowywanych przez teatry, galerie, muzea i inne instytucje kultury. Nadrzędnym celem projektu jest walka z wykluczeniem osób starszych poprzez włączenie ich w życie kulturalne lokalnej społeczności.

W tym roku w inicjatywie „Weekend Seniora z Kulturą” udział weźmie Muzeum Inkluzji w Bursztynie na Wydziale Biologii UG. Muzeum umożliwi seniorom bezpłatne zwiedzanie wystaw przyrodniczych: „Życie w lesie bursztynowym”, „Zabójcy bez winy”, „Ekspozycja szkieletów ssaków”, „Szkielet finwala”, „Akwarium Malawi”, „Drzewo rodowe człowieka”, „Tepui - domy bogów”, „Prehistoryczne krajobrazy Ziemi Opolskiej”, „Pogromca mikrobów”. Zwiedzanie odbędzie się  z audioprzewodnikiem.

Więcej informacji o akcji „Weekend Seniora z Kulturą”: https://www.gov.pl/web/kultura/weekend-seniora-z-kultura

Julia Bereszczyńska/CKiP