Projekt SEA-nergy z dofinansowaniem z NAWA

SEA-nergy

Zwiększenie mobilności studentów, doktorantów i pracowników UG w ramach programu Erasmus+ oraz wspieranie wszechstronnego rozwoju międzynarodowego Uniwersytetu Gdańskiego w obrębie sojuszu SEA-EU – oto główne cele projektu SEA-nergy, który otrzymał dofinansowanie w pierwszym naborze programu „Wsparcie Uniwersytetów Europejskich” prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Celem programu jest wzmocnienie partnerstw oraz roli polskich uczelni w sojuszach funkcjonujących w ramach Inicjatywy Uniwersytetów Europejskich programu Erasmus+. Uniwersytet Gdański otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 982 357,50 PLN na realizację projektu „Wsparcie działań synergicznych i komplementarnych projektu SEA-EU 2.0 - SEA-nergy”, którego kierowniczką jest Prorektorka ds. Współpracy i Umiędzynarodowienia dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG.

Projekt SEA-nergy obejmuje szeroki zakres działań skierowanych do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych i administracyjnych UG, mających na celu zwiększenie mobilności i wszechstronnego rozwoju międzynarodowego. Celem jest wsparcie działań w ramach sojuszu SEA-EU.        

Kluczowe zadania projektu obejmują:

  • krótkoterminowe wyjazdy dla studentów i doktorantów,
  • szkolenia międzynarodowe i kursy języka angielskiego dla kadry administracyjnej,
  • tworzenie Massive Open Online Courses (MOOCs),
  • modernizację bazy danych Research Potential and Shared Infrastructure Database,
  • organizację mobilności badawczych oraz program ambasadorów studenckich SEA-EU,
  • wspieranie młodych naukowców poprzez zagraniczne wizyty studyjne.

Projekt SEA-nergy wspiera Uniwersytet Gdański w adaptacji do zmieniających się wymogów umiędzynarodowienia, przyczyniając się do tworzenia zróżnicowanego i inkluzywnego środowiska akademickiego, rozwoju kompetencji kadry oraz wzmocnienia współpracy naukowej na arenie międzynarodowej.

 

Program jest finansowany ze środków europejskich z Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Projekt NAWA pt. „Wsparcie sojuszy Uniwersytetów Europejskich” o numerze FERS.01.05-IP.08-0219/23.
Marta Siara; oprac. DR/CKiP