Piątek na Historycznym: nowa edycja na nowy rok akademicki

Z początkiem roku akademickiego na Wydziale Historycznym rusza kolejna edycja wykładów z cyklu „Piątek na Historycznym”. W ramach tej inicjatywy studenci i pracownicy maja okazję wysłuchać wykładów wybitnych naukowców z Polski i z całego świata. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 października, gościem będzie prof. Ernesto Dominguez Lopez  z Uniwersytetu w Hawanie.

Piątek na Historycznym jest inicjatywą władz Wydziału Historycznego, zapisaną w Strategii na lata 2020-2025, która ma na celu zwiększenie integracji pracowników i studentów Wydziału, rozwijanie współpracy (także międzynarodowej) oraz wymianę wiedzy i doświadczeń w środowisku akademickim.

W ramach cyklicznych spotkań piątkowych na Wydziale odbywają się wykłady wybitnych naukowców z Polski i świata, promowane są publikacje pracowników Wydziału oraz nowości wydawnicze Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Najbliższy „Piątek na Historycznym” (18 października) będzie należał do prof. Ernesto Domingueza Lopeza z Uniwersytetu w Hawanie (Kuba). Profesor przedstawi wykład pt. “Cuban migration to the US: Politics, enclave and transnationalism”. Z kolei 25 października wykład pt. “The Provincial Diet of the Province of Posen (1827-1918) and the Prussian State” zaprezentuje prof. Satoshi Warita z Aoyama Gakuin University w Tokio. Wykłady rozpoczną się o 11:30 w auli 1.48.

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie osoby zainteresowane piątkowymi wydarzeniami na Wydziale Historycznym zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem wykładów.

Opracowanie: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz/CKiP