Witamy nowych nauczycieli akademickich na UG. Po raz kolejny odbył się Research Info Day!

Fot. Dagmara Wójcik-Fudalewska

Gdzie szukać wsparcia dla badań naukowych na UG? To jedno z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie nowo zatrudnieni nauczyciele akademiccy na naszej uczelni. 21 października odbyło się spotkanie pod hasłem – „Dzień Informacyjny – Nauka/ Research Info Day” dla osób, które rozpoczęły właśnie swoją przygodę z nauką na UG.

Dyrektorka Biura Nauki dr Katarzyna Świerk przywitała w imieniu władz rektorskich nowych pracowników w akademickiej społeczności Uniwersytetu Gdańskiego. Podkreśliła, że rozwój naukowy nie jest możliwy bez indywidualnego zaangażowania badaczek i badaczy oraz zapewnienia im odpowiedniego wsparcia na poziomie administracyjnym.

Następnie przedstawiciele Biura Nauki, Biura Wsparcia i Przygotowania Projektów-Inkubatora Projektowego, Biura Wsparcia Realizacji Projektów oraz Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego poinformowali o wsparciu, jakie oferują badaczom oraz przekazali najważniejsze informacje nt. pracy naukowej na UG.

Dla nowych pracowników spotkanie było szansą na poznanie członków zespołów wspierających działalność badawczo-rozwojową i nawiązanie pierwszych kontaktów, które pomogą w dalszej współpracy.

Biuro Nauki, oprac. MJ/CKiP