Dzień Zbigniewa Herberta na Wydziale Filologicznym już 29 października

ZH

Czy Zbigniew Herbert sprawdzał się w roli wykładowcy Uniwersytetu Gdańskiego? Jak zapamiętali go jego słuchacze? I dlaczego kultura antyczna była dla wybitnego poety tak ważna? O tym już 29 października podczas Dnia Zbigniewa Herberta na Wydziale Filologicznym.

Z okazji 100-lecia urodzin Zbigniewa Herberta oraz 50. rocznicy jego wykładów na UG Wydział Filologiczny upamiętni słynnego poetę i jego działalność dydaktyczną na naszej uczelni tablicą. W ramach wydarzenia odbędzie się także spotkanie z uczestnikami wykładów poety. Dr hab. Bogdan Burliga, prof. UG wygłosi wykład o wpływie antyku na twórczość artysty, a spotkanie zakończy maraton czytania poezji Zbigniewa Herberta w kawiarni na Wydziale Filologicznym. Zapraszamy!

Program:

11:20 Odsłonięcie tablicy herbertowskiej w budynku Wydziału Filologicznego (ul. Wita Stwosza 55 przy auli 1.43)

11:30 Wykład „Antyk Zbigniewa Herberta” - dr hab. Bogdan Burliga, prof. UG

Rozmowa o Herbercie i jego wykładach na UG. Wspomnienia i refleksje słuchaczy wykładów, profesorów Uniwersytetu Gdańskiego: Małgorzaty Czermińskiej, Ryszarda Horodeckiego, Zbigniewa Kaźmierczyka i Kazimierza Nowosielskiego.

15:00 Maraton czytania poezji Zbigniewa Herberta w kawiarni na Wydziale Filologicznym

Zapraszamy wykładowców, studentów i uczniów. Zgłoszenia chętnych pod adresem e-mail: magdalena.horodecka@ug.edu.pl

MJ/CKiP