Futsalistki AZS UG najlepsze w Warszawie!

zdjęcie grupowe

W dniach 28-31.01.2021 w Warszawie odbył się Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. W turnieju o miano najlepszej drużyny w strefie północnej rywalizowały uczelnie z województw - zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko –pomorskie, warmińsko–mazurskie, podlaskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie). Zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego w pięknym stylu wywalczyły awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się pod koniec lutego w Poznaniu.

Fazę grupową podopieczne Tomasza Aftańskiego rozpoczęły od mocnego uderzenia wygrywając z UMK Toruń - 8:0 ! W pozostałych meczach eliminacyjnych studentki UG również nie zostawiły złudzeń rywalkom wygrywając kolejno z SGGW Warszawa 5:1 i Uniwersytetem Medycznym w Lodzi 6:0. Trzy zwycięstwa dały naszym zawodniczkom awans do ćwierćfinału z I miejsca w grupie. W ćwierćfinale futsalistki AZS pokonały Uniwersytet Szczeciński 2:1, a półfinale UWM Olsztyn 2:0. W meczu I miejsce w warszawskim turnieju spotkały się dwie niepokonane drużyny - WSG Bydgoszcz i Uniwersytet Gdański. Na dwie bramki Lidii Sowińskiej i jednej Natalii Urbanowicz z UG rywalki z Bydgoszczy odpowiedziały jednym trafieniem. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał wynik 3:1 i to gdańszczanki otrzymały puchar za zwycięstwo w turnieju. 

Podsumowując - zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego w Warszawie rozegrały 6 meczów, każdy z nich wygrywając. Strzeliły 26 bramek a straciły jedynie 3.

Ponadto dwie zawodniczki zostały wyróżnione nagrodami indywidualnymi: Izabela Pawłowska - MVP turnieju, Weronika Wieżynis - najlepsza bramkarka turnieju.  

Jestem niezmiernie dumny z dziewczyn. Jechaliśmy do Warszawy z zadaniami wywalczenia awansu do turnieju finałowego i cieszę się, że zostało ono wykonane nieco z nawiązką. Na pewno nikt nie oczekiwał, że okażemy się najlepsze w stawce na północy i zwycięstwo cieszy, ale wiemy że to dopiero pierwszy krok. W turnieju finałowym na pewno powalczymy o jak najlepsze miejsce i będziemy starali się udowodnić, że zeszłoroczny sukces medalowy nie był przypadkiem - mówi Trener Tomasz Aftański.

Skład AZS Uniwersytet Gdański:

Weronika Wieżynis, Wiktoria Dziurdź, Malwina Ciesielska (bramkarki) - Iza Pawłowska, Natalia Świętoniowska, Lidia Sowińska, Natasza Urbanowicz, Iwona Wudarczyk, Sandra Gonciarz, Karolina Pawlikowska, Julia Jargieło, Weronika Dziadura, Wiktoria Fidurska, Weronika Kostewicz

Trener: Tomasz Aftański

Kierownik: Michalina Gołąbek

oprac. Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG