Uroczyste odsłonięcie tablicy dedykowanej prof. Wacławowi Szybalskiemu

1

Zarząd Fundacji Profesora Wacława Szybalskiego zaprasza na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej dedykowanej prof. Wacławowi Szybalskiemu, doktorowi honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego. Tablica umieszczona będzie na budynku przy ul. Goyki 10a w Sopocie, w którym w latach 1945 - 1949 mieszkał prof. Wacław Szybalski.

Tablica zostanie odsłonięta, by upamiętnić prof. Wacława Szybalskiego, wybitnego naukowca o światowej renomie oraz jego związki z Uczelniami Związku Fahrenheita: Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Gdańskim. Autorem i wykonawcą tablicy jest artysta rzeźbiarz prof. dr hab. Jan Szczypka z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Uroczystość odsłonięcia tablicy odbędzie się 30 października 2024 o godz. 15:00 przy ul. Goyki 10a w Sopocie. W wydarzeniu wezmą udział władze rektorskie Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Gdańskiej,  Dziekan Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed dr hab. Ewelina Król, prof. UG oraz współpracownicy i przyjaciele profesora.

Bezpośrednio po tym wydarzeniu odbędzie się rozmowa o prof. Wacławie Szybalskim i poczęstunek w siedzibie  ArtInkubatora, przy ul. Goyki 3. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia książki o prof. Wacławie Szybalskim, wydanej w 2018 roku przez Wydawnictwo UG.

Julia Bereszczyńska/CKiP