Futsaliści AZS UG w finale

Futsaliści AZS UG

Drużyna AZS Uniwersytetu Gdańskiego zajęła III miejsce w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn. W decydującym o awansie spotkaniu zawodnicy UG pokonali Politechnikę Gdańską 5:2. Turniej finałowy odbędzie się w ostatnim tygodniu lutego w Poznaniu.

Relacja z wydarzenia: Piotr Walczak, Prezes AZS Uniwersytet Gdański

Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywany był w dniach 4-7.02.2021 w Toruniu. Uniwersytet Gdański był jedną z trzech uczelni reprezentujących środowisko gdańskie w tych zawodach. W mieście Mikołaja Kopernika zaprezentowała się wspomniana także Politechnika Gdańska oraz AWFiS Gdańsk. Ostatecznie to zespół UG będzie jedynakiem z naszego środowiska w turnieju finałowym.

W eliminacjach grupowych Uniwersytet Gdański pokonał UKW Bydgoszcz 5:1 i zremisował z PUSS Piła 4:4. Osiągnięte rezultaty pozwoliły na awans do ćwierćfinału z I miejsce, gdzie na nasz zespół czekał Uniwersytet Szczeciński. W meczu o awans do najlepszej czwórki zawodnicy Trenera Wojciecha Pawickiego wygrali pewnie 5:2. Zwycięski marsz przerwany został w półfinale, gdzie drużyna UG musiała uznać wyższość późniejszego triumfatora zawodów KJ TSW Toruń.  W meczu o III miejsce (ostatnie premiowane awansem do Finału AMP) doszło zatem do derbów Gdańska. W bratobójczym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy UG, którzy pokonali „Polibudę” 5:2 i to Oni uzyskali Paszporty do Poznania.

Skład zespołu AZS Uniwersytet Gdański:

1. Bejnarowicz Dominik 

2. Domżalski Jakub 

3. Drabarek Błażej 

4. Grzywacz Jakub 

5. Kreft Mikołaj 

6. Kuzio Szymon 

7. Lewczuk Dawid 

8. Majchrzak Karol 

9. Martynowski Maciej 

10. Pawicki Wojciech 

11. Sasiak Kacper (BR) 

12. Sidor Kewin 

13. Wójcik Igor 

14. Wroński Szymon 

Trener: Pawicki Wojciech

Dodano przez: Zespół Prasowy UG