Nowa strona internetowa i „Almanach” Pracowni Badawczej Between.Pomiędzy

fot.

Spotkania autorskie z krajowymi i zagranicznymi akademikami, literatami i twórcami teatralnymi, pokazy spektakli teatralnych czy warsztaty teatralne, dyskusyjne i tłumaczeniowe w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy,  międzynarodowe konferencje naukowe i konferencje studenckie, projekt naukowy Teatr – Literatura – Zarządzanie – to tylko niektóre z działań realizowanych przez Pracownię Badawczą Between.Pomiędzy. O wszystkich można przeczytać na nowej stronie internetowej Pracowni oraz w wydanym nakładem Wydawnictwa UG „Almanachu Between.Pomiędzy 2024”.

Nowo uruchomiona strona internetowa prezentuje szerokie spektrum działań naukowych i artystycznych, publikacji, współprac międzynarodowych i kooperacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym podejmowanych przez Pracownię w latach 2021-2024 w ramach grantów Programu Humanistyki Gdańskiej. Można na niej również znaleźć bogatą dokumentację fotograficzną. Zapraszamy do odwiedzenia witryny: Between.Pomiędzy.

Zainteresowani działaniami Pracowni mogą również sięgnąć po wydany pod koniec ubiegłego roku we współpracy z Wydawnictwem Uniwersytetu Gdańskiego „Almanach Between.Pomiędzy 2024”, prezentujący oddolne inicjatywy naukowe studentów i doktorantów, a także tłumaczenia poezji i kalendarium za lata 2022-2023.

W najbliższych planach Between.Pomiędzy Research Group znajdują się spotkania promocyjne wokół „Almanachu” oraz przygotowanie wraz z Biblioteką Uniwersytetu Gdańskiego i ACK UG „Alternator” cyklu spotkań Between Screen and Stage, aktywującego zasoby Digital Theatre+.

 

Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy od 2010 roku tworzy w Trójmieście przestrzeń do spotkań badaczy i artystów, podejmując działania mają charakter lokalny, krajowy i międzynarodowy. W 2022 roku przybrał formę festiwalu rozproszonego, co oznacza, że wydarzenia akademickie i artystyczne odbywają się przez cały rok i w różnych miejscach. Obecnie organizowany jest przez Fundację Between.Pomiędzy, współpracującą z Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem SWPS oraz Ambasadą Irlandii w Polsce. Prezesem Fundacji jest dr hab. Tomasz Wiśniewski, prof. UG.

DR/CKiP