Kursy językowe dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego

laptop

Ruszają zapisy pracowników UG na kursy językowe online organizowane w ramach projektu Welcome to Poland - University of Gdańsk - Internationally Friendly na semestr letni 2020/2021.

Biuro Współpracy Międzynarodowej oraz Centrum Języków Obcych UG zapraszają do udziału w kursach online języka angielskiego skierowanych do pracowników UG będących wykładowcami oraz pracowników administracyjnych uczelni.

Celem kursu skierowanego do wykładowców jest podniesienie kompetencji językowych i przygotowanie nauczycieli akademickich do prowadzenia zajęć w języku angielskim. Kurs przeznaczony jest dla tych  nauczycieli, którzy posiadają umiejętności językowe na poziomie minimum B1/B2 i  potrzebują je wzbogacić  o aspekt praktyczny, również w kontekście prowadzenia wykładów i ćwiczeń w języku angielskim.

Natomiast celem kursu skierowanego do pracowników niebędących nauczycielami akademickimi jest podniesienie kompetencji językowych w zakresie podstawowej komunikacji. Kurs jest adresowany do pracowników kadry administracyjnej: obsługujących dziekanaty, sekretariaty, domy studenckie, biblioteki i portiernie, w związku potrzebą ułatwienia komunikacji ze studentami zagranicznymi na co dzień.  Obejmuje podstawy i praktykę komunikacji w języku angielskim. Kurs zostanie przeprowadzony w trzech grupach z uwzględnieniem poziomu umiejętności, sprawdzonej testem "na wejściu".  W ramach kursu językowego szkolenie będzie prowadzone w formie ćwiczeń praktycznych, warsztatów i konwersacji, tak aby jego uczestnicy zdobyli umiejętność praktycznego posługiwania się językiem angielskim w niezbędnym, podstawowym zakresie komunikacji.

Zapisy na kursy organizowane w ramach projektu Welcome to Poland - University of Gdańsk - Internationally Friendly na semestr letni 2020/2021 rozpoczną się 22 lutego 2021 r. o godzinie 19:00 i potrwają do wyczerpania miejsc, jednak nie dłużej niż do 23 lutego 2021 r. do godziny 20:00.

Wszystkie kursy będą odbywały się w formule zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams. Planowane terminy rozpoczęcia zajęć dla pracowników administracji to 1 i 4 marca 2021r., natomiast dla nauczycieli akademickich – 2 i 4 marca 2021r. W kursach nie mogą wziąć udziału osoby, które uczestniczyły w poprzedniej edycji kursu językowego realizowanego w ramach projektu Welcome to Poland.

 

stopka
Załączniki
Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG