15. Dni Mózgu w Trójmieście za nami

fot.

Jak działa mózg psa, a jak kota? Co możemy zrobić, aby zwiększyć poczucie szczęścia? Co kryje się w mózgu przestępcy? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznać mogli goście piętnastej trójmiejskiej edycji Dni Mózgu, która odbyła się w dniach 14-16 marca 2025 r.

W niedzielę dobiegły końca 15. Dni Mózgu w Trójmieście, które jak co roku cieszyły się dużą popularnością i przyciągnęły na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz do Centrum Hevelianum w Gdańsku ponad tysiąc osób. W trzydniowym programie nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kilkanaście wykładów oraz kilkadziesiąt warsztatów i stoisk przygotowało i prowadziło łącznie ponad 80 osób, m.in. z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Hevelianum w Gdańsku, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Studenckiego Koła Naukowego Homunculus Uniwersytetu Gdańskiego, Koła Naukowego Seksuologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS, Studenckiego Koła Psychologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Koła Naukowego Psychologii Pozytywnej SWPS, Międzyuczelnianego Koła Naukowego Neuronauki i innych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

 

Wojciech Glac; oprac. CKiP