28 Międzynarodowa Konferencja IATEFL Poland

W dniach 20-22 września 2019 na Wydziale Nauk Społecznych UG odbyła się 28 Międzynarodowa Konferencja IATEFL Poland, której współorganizatorem było Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego. Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce to prestiżowe wydarzenie, które - wracając do Gdańska po ponad dwudziestu latach - zgromadziło ponad 1000 uczestników z Polski i zagranicy.
Głównym celem konferencji była popularyzacja osiągnieć i najnowszych trendów z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego oraz wiedzy o krajach i kulturach anglojęzycznych. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez ekspertów o światowej sławie, wzięcia udziału w praktycznych warsztatach stanowiących forum dyskusji i wymiany doświadczeń z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego, jak również zapoznania się z bogatą ofertą wydawniczą dotyczącą nauczania języków obcych. W ciągu trzech dni przeprowadzono ponad 100 wykładów oraz warsztatów. Konferencja objęta była patronatami: Jego Magnificencji, Rektora UG prof. dr hab. Jerzego Piotra Gwizdały, Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Prezydenta Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Radia Gdańsk S.A, portalu Trójmiasto.pl.


Bogaty program konferencji przyczynił się do - zaobserwowanej już pierwszego dnia - integracji międzynarodowego środowiska nauczycieli, a także stanowił doskonałą okazję do podnoszenia kompetencji zawodowych. Zespół wolontariuszy – pracowników Centrum Języków Obcych oraz studentów UG, z entuzjazmem i pasją zaangażował się we współpracę przy organizacji 28 Międzynarodowej Konferencji IATEFL POLAND.

Biuro Promocji