Kilkugodzinny maraton czytania "Boskiej Komedii" w oryginale

Logo

W roku obchodów 700-ej rocznicy śmierci Dantego Alighieri, z okazji Dantedì, dnia, w którym rozpoczęła się według tradycji wędrówka Dantego w zaświaty opisana w "Boskiej Komedii", italianiści Studiów Podyplomowych Italianistycznych Uniwersytetu Gdańskiego wezmą udział w kilkugodzinnym maratonie czytania na żywo Boskiej Komedii w oryginalnym, średniowiecznym języku włoskim.

W czwartek, 25 marca 2021r. od godz. 16.00 przedstawiciele Podyplomowych Studiów Italianistycznych Uniwersytetu Gdańskiego wezmą udział, pod egidą Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie, w kilkugodzinnym maratonie czytania na żywo "Boskiej Komedii" w średniowiecznym języku Dantego. Wydarzenie będzie transmitowane od godz. 16.00 na facebooku Włoskiego Instytutu Kultury lub wchodząc na link.

Italianiści z Uniwersytetu Gdańskiego wchodzą na wizję ok. godz. 17.50.

Śledzić można również pozostałe wydarzenia poświęconye florenckiemu poecie. W czwartek 25.03 o godz. 12.00 odbędzie się premiera koncertu on-line z Włoch UmbriaEnsemble, zainspirowanego tematyką Boskiej Komedii "Amor che nella mente mi ragiona". Do obejrzenia na facebooku Istituto Italiano di Cultura oraz "Corriere della sera". 

Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG