Noc Biologów na Wydziale Biologii

Organizator wydarzenia:
Wydział Biologii
Dodane przez jbereszczynska - czw., 19/12/2019 - 12:33

Prawie 200 godzin dydaktycznych w ciągu 8 godzin zegarowych – czyli "Noc Biologów" –wieczór biologicznych wykładów, warsztatów, doświadczeń i wycieczek.

Serdecznie zapraszamy w piątek, 10 stycznia 2020 roku do spędzenia z biologami zimowego wieczoru. Studenci, doktoranci oraz pracownicy Wydziału Biologii UG, pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego oraz Gdyńskiego Akwarium przygotowali 60 tematów z dziedziny biologii, które zaprezentują na 114 imprezach. Zaplanowane są wykłady, projekcje filmów, pokazy, warsztaty, gry dydaktyczne i konkursy.

Aby wszyscy mogli bezpiecznie dotrzeć oraz wrócić z zajęć, Biologiczna Noc nie pokrywa się z nocą astronomiczną i na Wydziale Biologii będzie trwała od 15:00 do 20:00.

O godzinie 17:00 zapraszają pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego a w Akwarium Gdyńskim warsztaty połączone ze zwiedzaniem rozpoczną się o godzinie 18:00.

Noc Biologów to ogólnopolska impreza, która odbędzie się już po raz dziewiąty. Od początku znalazła ona swoich miłośników zarówno po stronie odbiorców jak i studentów i pracowników, którzy z pasją przygotowują kolejne edycje. W tym roku razem z pracownikami Akwarium Gdyńskiego i Gdańskiego ZOO jest nas 288 biologów, którzy będą opowiadać o swoich badaniach i pasjach, odkrywać tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywać to, co wydaję się niewidoczne oraz wyjaśniać to co, co na co dzień jest zagadką.

Serdecznie zapraszamy!

Część zajęć jest ogólnodostępna, inne wymagają rezerwacji. Z tematami zajęć można zapoznać się w pliku PDF a rezerwacja możliwa jest jedynie przez stronę Nocy Biologów.

Załącznik Rozmiar
Zestawienie imprez 620.78 KB