Nagroda Baltic Sea Science Award 2021 - nominacje

logo

Trwa nabór kandydatów do nagrody „Baltic Sea Science Award 2021” za wybitny wkład w transgraniczną współpracę badawczą w obszarze Regionu Morza Bałtyckiego (BSR) w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Kryteria naboru do nagrody:

Kandydaci: studenci studiów doktoranckich, magisterskich lub licencjackich z uniwersytetów lub instytucji badawczych z siedzibą w dowolnym kraju w Regionu Morza Bałtyckiego realizującym projekty badawcze spełniające poniższe kryteria

1. Projekt jest  transgraniczny i obejmuje zasięgiem co najmniej dwa kraje w regionie Morza Bałtyckiego - albo poprzez udział kandydata w zespole międzynarodowych, albo poprzez opracowywanie transgranicznego zagadnienia/problemu badawczego.
  2. Projekt ma potencjał, aby wywrzeć wpływ na zrównoważony rozwój regionu Morza Bałtyckiego. Priorytetowo traktowane będą projekty badawcze obejmujące trzy tematy badawcze, które są obecnie priorytetowe dla Baltic Science Network (BSN), a mianowicie: Photon & Neutron Science, Life Science oraz Welfare State.
  3. Projekt wnosi wkład do strategii badań i innowacji na poziomie makroregionalnym lub europejskim w Regionie Morza Bałtyckiego (np. HORIZON, EUSBSR, CBSS Science Research Innovation Agenda (SRIA), Baltic 2030).

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 maja 2021

Proszę o zgłoszenie osób nominowanych do nagrody poprzez podanie poniższych danych:

1. Imię, nazwisko
  2. Kierunek / rok/ rodzaj studiów
  3. Tytuł projektu badawczego i krótki opis
  4. Email / telefon kandydata

do dnia 20 maja 2021 do godz.15.00 na adres marta.dziedzic@ug.edu.pl

Dalsze postepowanie:

1. UG zgłasza 2 wybrane kandydatury do organizatora konkursu do dnia 22 maja 2021.
  2. Osoby nominowane przez UG zostaną poinformowane do dn. 22.05.2021 i poproszone o złożenie stosownej aplikacji do dnia 31 maja 2021 do Organizatora Konkursu
  3. Zwycięzcy zostaną wyłonieni do dnia 10 czerwca 2021 r. i zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich projektów podczas Dnia Nauki CBSS 16 czerwca 2021 r.

Selekcja i nagroda

W skład Komisji Konkursowej wchodzi jeden przedstawiciel CBSS i trzech przedstawicieli BSN. Wybór zostanie dokonany na podstawie trzech określonych kryteriów:

1. W jaki sposób Państwa badania wpływają na współpracę transnarodową w krajach BSR?
  2. Jaki jest zrównoważony wpływ, który pomogą osiągnąć Państwa projekty badawcze?
  3. W jakim stopniu Państwa badania przyczyniają się do realizacji strategii w zakresie badań i innowacji na poziomie makroregionalnym i/lub europejskim?

Każdy z trzech wyłonionych zwycięzców otrzyma 1.000 EUR i zostanie zaproszony do udziału i zaprezentowania swoich projektów podczas Dnia Nauki CBSS 16 czerwca 2021 roku.

W razie pytań proszę o kontakt z Panią Martą Dziedzic marta.dziedzic@ug.edu.pl

Dodano przez: Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG