Srebro w tenisie stołowym. Kolejny sukces AZS UG

Podczas czerwcowego Finału Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, którego gospodarzem była Politechnika Rzeszowska, zawodniczki AZS Uniwersytetu Gdańskiego zdobyły srebrne medale.

W fazie grupowej turnieju finałowego zawodniczki AZS UG, trenujące pod okiem trenerki Iwony Dudzic, zajęły drugie miejsce. W fazie eliminacyjnej nasze tenisistki stołowe pokonały UKW Bydgoszcz (3:1), UHP Częstochowa (3:0), uległy jedynie UE Wrocław, które ostatecznie zostały Akademickimi Mistrzyniami Polski.

W ćwierćfinale drużyna Uniwersytetu Gdańskiego uległa Uniwersytetowi Warszawskiemu. Naszym zawodniczkom pozostała walka o medale w kat. uniwersytetów. Ostatecznie po zwycięstwach nad AWFiS Gdańsk i UŚ Katowice na szyjach tenisistek z AZS UG zawisły srebrne medale w typie uniwersytetów.

Uniwersytet Gdański:

Błażejewicz Zuzanna, Kamińska Marcelina, Miklaszewska Maja, Szczuka Agata, Witkowska Julia

Trenerka: mgr Iwona Dudzic

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG