Klimat do nauki – weekendowy piknik w Gdyni

Doświadczenia i eksperymenty naukowe, konkursy, warsztaty i spotkania z naukowcami oraz dotyczące ochrony środowiska, znajdą się w programie  pikniku „Klimat do nauki” w Gdyni.

Czy są dobre sinice? Co to są stworzywa morskie? Jak się bada organizmy morskie i procesy? Czym zajmuje się oceanografia? Jak chronimy cenne obszary? Na te i inne pytania znajdą odpowiedzi uczestnicy pikniku w najbliższy weekend – 11-12 września 2021 w Gdyni. Udział w wydarzeniu wezmą naukowcy i badacze m.in. ze Stacji Biologicznej UG, Wydziału Oceanografii i Geografii UG oraz ze Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii UG w Helu.

Dla najmłodszych uczestników zaplanowano eko-eksperymenty, konkursy, zawody oraz spektakle w muszli koncertowej przygotowane przez Miejski Dom Kultury w Rumii: sobota, godz. 15.00 Dyzio w krainie wyobraźni, niedziela, godz. 15.00 Adamis ma gościa, sobota, godz. 13:30 Książkę o Morświnie z czerwonego wiaderka dla maluchów przeczyta autorka - Monika Kuropatnicka-Marciniak.

Sobota - niedziela, 11 - 12 września, godz. 12.00 – 18.00.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Pan Prezydenta Miasta Gdyni - Wojciech Szczurek.
Piknik jest finansowany z programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Nauki i Edukacji. Realizatorem jest Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, a partnerem merytorycznym Uniwersytet Gdański.

Ewa K.Cichocka / Zespół Prasowy UG