Dzien Otwarty Archiwum UG - zapraszamy!

Z okazji Dnia Archiwisty, przypadającego 30 września Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego organizuje Dzień Otwarty Archiwum pod hasłem „Dbajmy o historię”.

Święto to zostało ustanowione przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych w 2019 roku. Po raz pierwszy z tej okazji pracownicy Archiwum UG zorganizowali Dzień Otwarty dla wszystkich chętnych.

- Serdecznie zapraszamy wykładowców, pracowników, studentów i doktorantów naszej Uczelni do zwiedzania Archiwum UG - mówi dr Monika Płuciennik, Dyrektor Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego. - Otworzymy nasze drzwi, by zaprezentować Państwu jeden z najnowocześniejszych magazynów archiwalnych w Polsce, pokażemy ciekawe dokumenty z historii naszej Alma Mater, a także opowiemy o specyficznych warunkach ich przechowywania.

Oprowadzanie odbywać się będzie 30 września w godzinach od 7.00 do 15.00 o każdej pełnej godzinie.

Początek zwiedzania przed głównym wejściem do Archiwum w podziemiach budynku Rektoratu przy ul. Bażyńskiego 8 lub w podziemiach Wydziału Neofilologii przy ul. Wita Stwosza 51.

Prosimy o mailowe potwierdzenie przybycia, wraz z wybraną godziną, na adres archiwum@ug.edu.pl.

Fot. A.Siekierska
oprac. MNG/ZP