„Młodzi dla Fahrenheita” - konferencja doktorantek i doktorantów GUMed, PG i UG

Towarzystwo Dom Uphagena zaprasza na konferencję popularno-naukową doktorantek i doktorantów z trzech uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zaprezentują problematykę swoich badań. Konferencja odbędzie się 17 XI 2021, w rocznicę śmierci patrona Towarzystwa Johanna Uphagna zm. 17 XI 1802 r.

W 2012 r. Towarzystwo zorganizowało konferencję „Młodzi badacze Janowi Uphagenowi”, a tematyka wystąpień była związana przede wszystkim z historią Gdańska.  Tym razem jednak adresatem wydarzenia są doktorantki i doktoranci wspomnianych 3 uczelni, reprezentujących różne dziedziny i dyscypliny naukowe. W związku z tym konferencja jest zatytułowana „Młodzi dla Fahrenheita”.

- Chodzi oczywiście o Daniela Gabriela Fahrenheita, patrona Związku Uczelni (GUMed, PG UG). W ten sposób łączymy dwie postaci patrona nauk Johanna Uphagena i naukowca Daniela Gabriela Fahrenheita, obu związanych z Gdańskiem - informuje prof. dr hab. Beata Możejko, Prezeska Towarzystwa Dom Uphagena.

Tematyka wystąpień dotyczy różnych zagadnień: zdrowej żywności, toksyn, fizyki i cząsteczek, leków na różne choroby i pandemie, aspektów prawnych ochrony dziedzictwa, architektury gdańskiej .

Konferencja odbywa się pod patronatem Związku Uczelni Fahrenheita, mecenasem konferencji jest Miasto Gdańsk a partnerem Muzeum Gdańska

Poniżej link do transmisji na zoomie :

Konferencja
oprac.ZP